Malowanie bez wałka i pędzla

2008-04-11 9:38

Pistolet natryskowy FSG-120 służy do nanoszenia farb emaliowych, olejnych, aluminiowych. Również może być stosowany do nakładania podkładów, impregnatów, pokostów, lakierobejc i zapraw na wszystkie rodzaje powierzchni murowanych, drewnianych i innych.

W urządzeniu tym zastosowany został niskociśnieniowy system HVLP (High Volume Low Pressure).  Zapewnia on wysoką wydajność powietrza, za pomocą którego rozpylana jest farba, przy użyciu niskiego ciśnienia. W odróżnieniu od standardowych pistoletów, nie wymaga współpracy z kompresorem - wystarczy wcisnąć wtyczkę w gniazdko.
Jak malować ściany tym urządzeniem? Pistolet ma regulację wielkości mgły rozpylanej farby, co pozwala malować małe i duże powierzchnie. Istnieje również możliwość nakładania optymalnej ilości farby, której powłoka równomiernie osiada na powierzchni, nie powodując powstawania zacieków.

W zestawie z pistoletem znajduje się: pojemny zbiornik (800 ml), zapasowa dysza oraz wiskozymetr. Ten ostatni jest urządzeniem służącym do pomiaru lepkości materiału natryskowego.
Przed napełnieniem zasobnika, należy wstępnie przefiltrować farbę. Po wykonanej pracy dokładnie wyczyścić urządzenie, w celu zabezpieczenia układu natryskowego przed zatkaniem.

Dane techniczne
Pobór mocy 120 W/230 V
Maks. przepływowa ilość dyszy 300 g/1 min.
Zawartość zbiornika 800 ml
Średnica dyszy 0,5 mm
Masa 1,75 kg

 

Urządzenie ma wydłużoną, 3-letnią gwarancję, którą producent przyznaje na produkty marki Ferm.

WSKAŻNIK ZALECANYCH LEPKOŚCI

Wodorozpuszczalne farby i emulsje

35-45 sekund

Farby olejne

15-25 sekund

Farby emaliowe

15-25 sekund

Pigmenty do drewna

bez rozcieńczania

Farby podkładowe

20-30 sekund

Pokosty

20-25 sekund

Farby aluminiowe

15-25 sekund

Zaprawy

bez rozcieńczania


Tabela stanowi wskazówkę do właściwego rozcieńczania zakupionej farby. Stopień lepkości jest zależny od czasu, w którym ciecz wycieknie ze zbiornika wiskozymetra. 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej