Malowanie bez pędzla

2008-06-13 10:10
Malowanie bez pędzla
Autor: BOSCH Malowanie bez pędzla

System natryskowy umożliwia trzy razy szybsze malowanie niż przy użyciu pędzla. Zastosowana technologia "SprayControl" zapewnia ekonomiczne i równomierne nakładanie farby na gładkich lub chropowatych powierzchniach.

Kompaktowy system przenośny do malowania firmy Bosch otrzymał nazwę PFS 65. Niewielki ciężar pistoletu natryskowego oraz elastyczny wąż, umożliwiają łatwą pracę także w miejscach trudno dostępnych lub przy zadaniach wymagających trzymania urządzenia w górze. Po pracy wąż można schować w jednostce bazowej.

Zastosowana w urządzeniu technologia "SprayControl" oparta jest na systemie niskociśnieniowym, w którym podczas rozpylania farby, strumień powietrzny zapewnia lepsze skoncentrowanie strumienia farby. Dzięki temu można jej zużyć nawet do 15% mniej, niż w przypadku malowania metodami konwencjonalnymi. Dodatkowo, powietrze przyspiesza schnięcie wymalowanej powierzchni, co pozwala uniknąć zacieków i szybko nałożyć drugą warstwę.
Optymalną ilość farby reguluje się pokrętłem zintegrowanym z włącznikiem pistoletu. Rzadsze substancje, jak lakier przeświecający, bejce, oleje czy podkłady nanosi się bez rozcieńczania. W przypadku farb akrylowych i emalii należy rozcieńczać substancję stopniowo, do uzyskania przy próbie malowania odpowiedniego rezultatu. Zwykle wystarczy jednorazowe rozcieńczenie o 10%.
Obsługa urządzenia jest prosta. Wszystkie jego elementy są montowane beznarzędziowo, zgodnie z zasadą SDS. Przyspiesza to wymianę koloru farby. Podczas przerw należy stawiać pistolet w pozycji parkowania. Pojemniki na farbę są dostępne w pojemności 600 i 800 mililitrów.
Aparat jest łatwy w czyszczeniu. Wystarczy użyć zamiast farby rozcieńczalnika (wody lub rozpuszczalnika) i spryskiwać do momentu, gdy substancja wydobywająca się z dyszy będzie przezroczysta. Następnie należy oddzielnie umyć każdą z części.

Od września 2008 r. do systemu dołączą dwa modele (PFS 55 i PFS 105 E).

FatMax RL350GRN
Autor: BOSCH
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej