Lokalizator przewodów Beha-Amprobe AT-7000-EUR

2015-06-10 16:05
lokalizator przewodów elektrycznych
Autor: Beha-Amprobe Urządzenie pomiarowe AT-7000-EUR

Firma Beha-Amprobe wprowadziła urządzenie pomiarowe AT-7000-EUR do szybkiej lokalizacji instalacji elektrycznych w ścianach i podłogach. W odbiorniku lokalizatora zastosowano m.in. opatentowany czujnik Smart Sensor™ oraz zaawansowany procesor sygnału o dużej częstotliwości.

Urządzenie AT-7000-EUR łączy w sobie odbiornik i mocny nadajnik, które umożliwiają lokalizowanie przebiegu instalacji elektrycznych, nie tylko przewodów pod napięciem, ale również bez napięcia, wyłączników, jak i bezpieczników.
Lokalizator wyposażono w nową matrycę czujników Smart Sensor™ oraz procesor sygnałów, który z dużą częstotliwością (kilka razy na sekundę) mierzy niewielkie zmiany w monitorowanym sygnale, zapewniając precyzyjny pomiar. Położenie instalacji elektrycznych jest dynamicznie wyświetlane na dużym, kolorowym wyświetlaczu LCD z dokładnością do 5 cm.
Kształt czujnika urządzenia pomiarowego umożliwia pracę w miejscach trudno dostępnych. Nowa funkcja skanowania i lokalizacji „Tryb wyłącznika” bezbłędnie wskazuje poszukiwany wyłącznik lub bezpiecznik. Lokalizator wyposażony jest w dwa rodzaje anten (z cewką indukcyjną i pojemnościowej), dzięki czemu końcówka z czujnikiem sprawdza się przy lokalizacji obwodów zasilanych i niezasilanych. Wybór następuje automatycznie i jest zgodny z trybem pracy.

Nadajnik może pracować w trzech trybach mocy: „wysoka” dla normalnych obwodów, „niska” na potrzeby precyzyjnego pomiaru w trudno dostępnych miejscach oraz „tryb cęgowy”, który zapewnia wzmocniony sygnał 6 kHz za pomocą cęgów sygnałowych, aby zwiększyć precyzję i skuteczność pomiarów w sytuacji, gdy nie ma bezpośredniego dostępu do przewodników. Nadajnik automatycznie wybiera optymalną częstotliwość sygnału (6 kHz lub 33 kHz) w celu szybkiego i dokładnego wykrywania przewodów pod napięciem i bez napięcia.

Odbiornik AT-7000-EUR jest wyposażony w funkcję bezkontaktowego wykrywania napięcia w przewodach (od 90 do 600 V), co zapewnia jego wszechstronne zastosowanie. Zestaw akumulatorów do wzmacniania sygnału (w zestawie z modelem AT-7030-EUR; opcjonalne wyposażenie modelu AT-7020-EUR) zwiększa siłę transmitowanego sygnału, aby zapewnić jeszcze bardziej precyzyjne pomiary w trudno dostępnych miejscach i jest automatycznie ładowany po podłączeniu nadajnika do obwodu pod napięciem.

zestaw pomiarowy do przewodów elektrycznych
Autor: Beha-Amprobe Lokalizator przewodów AT-7000-EUR jest dostępny w dwóch zestawach: AT-7020-EUR i AT-7030-EUR – zestaw AT-7030 jest bogatszy o cęgi sygnałowe (SC-7000-EUR) oraz zestaw akumulatorów wzmacniacza sygnału (BR-7000-T). 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej