Lokalizator przewodów Beha-Amprobe AT-7000-EUR

2015-06-10 16:05
lokalizator przewodów elektrycznych
Autor: Beha-Amprobe Urządzenie pomiarowe AT-7000-EUR

Firma Beha-Amprobe wprowadziła urządzenie pomiarowe AT-7000-EUR do szybkiej lokalizacji instalacji elektrycznych w ścianach i podłogach. W odbiorniku lokalizatora zastosowano m.in. opatentowany czujnik Smart Sensor™ oraz zaawansowany procesor sygnału o dużej częstotliwości.

Urządzenie AT-7000-EUR łączy w sobie odbiornik i mocny nadajnik, które umożliwiają lokalizowanie przebiegu instalacji elektrycznych, nie tylko przewodów pod napięciem, ale również bez napięcia, wyłączników, jak i bezpieczników.
Lokalizator wyposażono w nową matrycę czujników Smart Sensor™ oraz procesor sygnałów, który z dużą częstotliwością (kilka razy na sekundę) mierzy niewielkie zmiany w monitorowanym sygnale, zapewniając precyzyjny pomiar. Położenie instalacji elektrycznych jest dynamicznie wyświetlane na dużym, kolorowym wyświetlaczu LCD z dokładnością do 5 cm.
Kształt czujnika urządzenia pomiarowego umożliwia pracę w miejscach trudno dostępnych. Nowa funkcja skanowania i lokalizacji „Tryb wyłącznika” bezbłędnie wskazuje poszukiwany wyłącznik lub bezpiecznik. Lokalizator wyposażony jest w dwa rodzaje anten (z cewką indukcyjną i pojemnościowej), dzięki czemu końcówka z czujnikiem sprawdza się przy lokalizacji obwodów zasilanych i niezasilanych. Wybór następuje automatycznie i jest zgodny z trybem pracy.

Nadajnik może pracować w trzech trybach mocy: „wysoka” dla normalnych obwodów, „niska” na potrzeby precyzyjnego pomiaru w trudno dostępnych miejscach oraz „tryb cęgowy”, który zapewnia wzmocniony sygnał 6 kHz za pomocą cęgów sygnałowych, aby zwiększyć precyzję i skuteczność pomiarów w sytuacji, gdy nie ma bezpośredniego dostępu do przewodników. Nadajnik automatycznie wybiera optymalną częstotliwość sygnału (6 kHz lub 33 kHz) w celu szybkiego i dokładnego wykrywania przewodów pod napięciem i bez napięcia.

Odbiornik AT-7000-EUR jest wyposażony w funkcję bezkontaktowego wykrywania napięcia w przewodach (od 90 do 600 V), co zapewnia jego wszechstronne zastosowanie. Zestaw akumulatorów do wzmacniania sygnału (w zestawie z modelem AT-7030-EUR; opcjonalne wyposażenie modelu AT-7020-EUR) zwiększa siłę transmitowanego sygnału, aby zapewnić jeszcze bardziej precyzyjne pomiary w trudno dostępnych miejscach i jest automatycznie ładowany po podłączeniu nadajnika do obwodu pod napięciem.

zestaw pomiarowy do przewodów elektrycznych
Autor: Beha-Amprobe Lokalizator przewodów AT-7000-EUR jest dostępny w dwóch zestawach: AT-7020-EUR i AT-7030-EUR – zestaw AT-7030 jest bogatszy o cęgi sygnałowe (SC-7000-EUR) oraz zestaw akumulatorów wzmacniacza sygnału (BR-7000-T). 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej