Lekkie młoty dłutujące

2007-10-09 17:08

Specjalnością nowych młotów z aktywnym system tłumienia wibracji jest nie tylko dłutowanie w betonie i murze, ale również naprawy oraz modernizacja powierzchni zewnętrznych: czyszczenie, usuwanie tynków, płytek, tapet.

Lekkie młoty dłutujące - TE 500- AVR i TE 500 w klasie 5 kg, sprawdzają się przy wykonywaniu precyzyjnych prac wykończeniowych, przepustów pod rury i kable w ścianach oraz sufitach oraz gradowaniu powierzchni itp.Użytkownikowi zapewniają precyzjność wykonania zadania przy zachowaniu dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Odpowiednie wyważenie oraz w pełni regulowana rękojeść boczna została wyłożona miękką okładziną, co podwyższa komfort pracy.

  

Dodatkową zaletą młota jest aktywny system tłumienia wibracji (AVR), w dużym stopniu eliminujący negatywny wpływ przenoszenia drgań z urządzenia na operatora. Duża moc i niewielka waga urządzenia powoduje, że praca staje się szybsza. Nowe młoty dłutujące zostawły wyposażone także: w system łagodnego startu, bezstopniową regulację siły udaru, pozwalającą na optymalne kucie z uwzględnieniem właściwości podłoża oraz zaawansowany system chłodzenia elementów narażonych na przegrzanie, czytelne wskaźniki serwisowe, przypominające z 10-godzinnym wyprzedzeniem o konieczności wykonania przeglądu. Producent zadbał o ich ochronę przed niepowołanym użyciem lub kradzieżą, przystosowując młoty do współpracy z systemem antykradzieżowym (TPS). System TPS to elektroniczna blokada uniemożliwiająca uruchomienie chronionego urządzenia bez odpowiedniego klucza.

 

Dane techniczne dla TE 500-AVR i TE 500:

moc znamionowa 1100 W
energia pojedynczego udaru 7,5 J
liczba udarów pod obciążeniem 3180 min.
poziom wibracji (3-ax) 10,1 m/s2 i 12,1 m/s2
ciężar 5,7 kg i 5,6 kg
wymiary (dł./wys./szer.) 471/243/108 mm

 

Wyposażenie standardowe:

  • uchwyt narzędziowy TE-Y
  • czterometrowy przewód zasilający
  • rękojeść boczna
  • smar
  • ściereczka do czyszczenia
  • instrukcja obsługi w języku polskim
  • walizka z tworzywa odpornego na uderzenia

Urządzenia są objęte pakietem "Serwis na całe życie" - serwisowanie i konserwowanie jest bezpłatne przez 2 lata. Po tym okresie producent, firma Hilti, proponuje program "Ograniczonych Kosztów Napraw", który gwarantuje szybką naprawę i przystępne koszty. Dodatkowo, przez cały okres użytkowania, młoty objęte są gwarancją producenta na wszelkie wady fabryczne i materiałowe.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej