Latarka aluminiowa z diodami LED

2010-08-31 13:48
Latarka aluminiowa z diodami LED
Autor: Stanley Latarka aluminiowa Stanley FatMax (95-152)

Firma Stanley wprowadziła do sprzedaży linię nowoczesnych latarek aluminiowych z serii FatMax®. Zastosowanie nowatorskich rozwiązań technologicznych zapewnia tym latarkom bardzo dużą wydajność, która gwarantuje niezawodność w każdej sytuacji.

W trakcie wykonywania prac budowlanych, remontowych lub wykończeniowych często nie ma dostępu do stałego źródła światła. Instalacja przewodów elektrycznych w trudno dostępnych miejscach piwnic, czy remont od dawna nieużywanego poddasza, może przysporzyć wielu problemów.

Latarka LED – nowoczesne źródło światła

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom użytkowników, firma Stanley wprowadziła na polski rynek latarki aluminiowe FatMax®, w których źródło światła stanowią diody LED o bardzo wysokiej wydajności. W porównaniu do tradycyjnych żarówek snop światła jest w nich bardziej równomierny, pozbawiony charakterystycznych dla tradycyjnego oświetlenia kręgów i plam. Ponadto światło wytwarzane przez diody LED nowej generacji jest zbliżone kolorem do światła dziennego, co zapewnia wygodniejszą i bardziej efektywną pracę.

Charakterystyka latarek aluminiowych Stanley'a

W skład nowej serii produktów Stanley wchodzą cztery poręczne latarki aluminiowe, które są niezwykle przydatne zarówno podczas prac budowlanych, jak i w wielu sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do alternatywnego źródła światła. Cechami charakterystycznymi wszystkich artykułów oświetleniowych z serii FatMax® są:

  • aluminiowa, wodoszczelna obudowa,
  • odporna na uszkodzenia soczewka latarki,
  • wygodny w obsłudze włącznik/wyłącznik,
  • praktyczny wskaźnik zużycia baterii.

Latarka Aluminiowa Akumulatorowa FatMax® (95-154)

Urządzenie wyposażone jest w diodę LED 70 lm zapewniającą niskie zużycie energii i mocne jaskrawe światło. W zestawie znajduje się także ładowarka, która pozwala uzupełnić bardzo wydajny akumulator Ni-MH i bez przeszkód kontynuować dalszą pracę.

Właściwością, która odróżnia pozostałe latarki z serii FatMax® od latarki akumulatorowej jest sposób ich zasilania. Został on dostosowany do potrzeb różnych użytkowników:

  • Latarka Aluminiowa FatMax® 3D (95-153) zasilana jest trzema bateriami typu D,
  • Latarka Aluminiowa FatMax® 3AA (95-152) – trzema bateriami AAA,
  • Latarka Aluminiowa FatMax® 2 AA (95-151) – dwiema bateriami typu AA; latarka ta ponadto wyróżnia się na tle pozostałych także światłem, którego źródłem jest wydajna dioda LED 40 lm.

Latarki ze statywem

Dla osób, które w swojej pracy często potrzebują statycznego oświetlenia dostępne są dwie latarki wyposażone w rękojeść ze statywem typu „hands-free”, umożliwiającym ustawienie urządzenia na dowolnym podłożu.

Pierwszą z nich jest niezwykle praktyczna Latarka 3 w 1 (95-155) zaopatrzona w trzy niezależne diody LED 20 lm. Kompaktowa budowa daje możliwość używania jej jako jednej latarki z trzema diodami LED lub trzech oddzielnych latarek. Produkt ten charakteryzuje się wspólnym włącznikiem do wszystkich segmentów, wodoodporną obudową oraz możliwością kierowania wiązki światła w trzech różnych kierunkach.
W celu zapewnienia całkowitej mobilności oraz większej wygody, urządzenie zasilane jest bateriami AA (3 x 2 szt.).

Drugą propozycją w segmencie latarek statycznych jest Latarka Akumulatorowa ze Statywem (95-148). Wyposażona jest w diodę 3 W LED 70 lm zasilaną bardzo wydajnym akumulatorem Ni-MH. Wyjątkowymi właściwościami tego produktu są czteropozycyjna głowica, umożliwiająca kierowanie wiązki światła w konkretne miejsce oraz praktyczny wskaźnik naładowania akumulatora. W komplecie z Latarką Akumulatorową ze Statywem znajduje się również poręczna ładowarka.

Latarka na statywie, z didami LED.
Autor: Stanley Latarka Stanley 3 w 1 (95-155).
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej