Laserowy niwelator obrotowy

2008-10-21 9:21

Rotacyjny laser dobrze sprawdzi się podczas wykonywania prac wymagających wyjątkowej dokładności i dużego zasięgu pomiaru. Znajduje zastosowanie zarówno przy pracach geodezyjnych, budowlanych, jak i wykończeniowych.

Niwelator laserowy FatMax RL350GRN firmy STANLEY to urządzenie przeznaczone do pracy wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Służy do przeprowadzania niwelacji, czyli pomiaru różnicy wysokości pomiędzy wyznaczonymi punktami. Wirujący promień lasera ułatwia precyzyjne wyznaczanie poziomów, pionów i niewielkich spadków, co poprawia jakość pracy oraz zwiększa jej wydajność. Urządzenie skraca czas potrzebny na przygotowanie placu budowy, wytyczanie linii pionowych i poziomych, przygotowywanie wykopów pod fundamenty, określanie nachyleń terenu w celu odprowadzania wód czy kładzenie posadzek.

W niwelatorze zamontowano diodę, emitującą zieloną wiązkę laserową o zasięgu pomiaru dochodzącym nawet do 800 m (przy użyciu opcjonalnego detektora laserowego) i lepszej widoczności w porównaniu do powszechnie stosowanych laserów z wiązką czerwoną. Wyposażono go także w elektroniczny system samopoziomujący. Mechanizm ten sprawia, że obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Ma też bardzo dużą dokładność pomiaru - 1,6 mm na 30 m. Niwelator uzyskał stopień ochrony rządzenia IP57. Jego obudowa jest odporna na trudne warunki pogodowe, zapewnia wodoszczelność i pyłoszczelność. Pomiary mogą być wykonywane w temperaturze od -6 do +49oC.

Urządzenie jest zasilane przez akumulator NiMh, umożliwiający pracę przez 11 godzin bez konieczności ładowania. W zestawie znajdują się: statyw do mocowania na ścianie, pilot zdalnego sterowania, płytka lokacyjna, okulary obserwacyjne, skrzynka transportowa oraz ładowarka.

październik 2008 r.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej