Kuje, wierci...

2007-05-28 17:57

Wiertarka udarowa Boscha PSB 700-2 RE dostosowana jest do zaawansowanych prac. Urządzenie wierci otwory we wszystkich typach materiałów, zapewniając optymalną szybkość pracy przy każdym z zastosowań.PBH 2000 to seria dwóch nowych młotów udarowo-obrotowych. Urządzenia są wyposażone w silniki o mocy 550 W i pneumatyczne mechanizmy udarowe (energia udaru wynosi 1,5 J).

Dzięki nowej wiertarce PSB 700-2 RE, wiercenie w ścianach ceglanych, glazurze, płytach gipsowo-kartonowych, drewnie, stali lub aluminium nie będzie stanowiło żadnego problemu. Ta dwubiegowa wiertarka udarowa z silnikiem o mocy 700 W wierci otwory we wszystkich typach materiałów, zapewniając optymalną szybkość pracy przy każdym materiale. Wiertarka wyposażona jest także we włącznik z funkcją zwiększania prędkości pracy, który umożliwia dokładne wiercenie w gładkich powierzchniach. We włączniku zintegrowano również pokrętło wstępnego wyboru prędkości obrotowej.
Przekładnie dwubiegowe nie tylko poprawiają komfort wiercenia, ale też ułatwiają wkręcanie śrub. Małe śruby można wkręcać szybciej przy dużej prędkości obrotowej. W przypadku szczególnie dużych śrub, bardziej odpowiednia będzie niższa prędkość i duży moment obrotowy. Obrotowy szczotkotrzymacz - standard w elektronarzędziach firmy - gwarantuje maksymalną moc przy obrotach narzędzia prawo/lewo. Można także przełączać się między zsynchronizowanymi przekładniami w czasie wiercenia lub wkręcania. Mechaniczny wskaźnik obrotów w prawo/lewo z zielonym i czerwonym okienkiem ułatwia odczytywanie aktualnie wybranego trybu pracy.
W wiertarce zastosowano nową koncepcję ergonomii. Dzięki kształtowi i miękkiej rękojeści Softgrip, użytkownik ma możliwość bezpiecznego i pewnego trzymania urządzenia. Sprawdzony, szybkowymienny uchwyt wiertarski pozwala na łatwą i bezpieczną wymianę osprzętu.
Cechą wyróżniającą wiertarkę PSB 700-2 RE jest przygotowanie do wiercenia bezpyłowego. Osoby, które chciałyby skorzystać z tej funkcji mogą zakupić dodatkowy moduł do odsysania pyłu.

Dane techniczne

Moc nominalna

701 W

Moc wyjściowa

360 W

Maks. Średnica wiercenia w betonie

20 mm

Maks. Średnica wiercenia w stali

13 mm

Maks. Średnica wiercenia w drewnie

40 mm

Maks. Moment obrotowy - 1 bieg

32 Nm

Maks. Moment obrotowy - 2 bieg

12 Nm

Prędkość obrotowa bez obciążenia - 1. bieg

0-800 min-1

Prędkość obrotowa bez obciążenia - 2. bieg

0-2600 min-1

Liczba udarów

44200 min-1

Ciężar

2,4 kg

Wstępny wybór prędkości obrotowej

+

Młoty udarowo-obrotowe PBH 2000

Pomimo dobrych parametrów pracy, młoty są wyjątkowo lekkie - ważą zaledwie 2,2 kg - a dzięki kompaktowej, ergonomicznej konstrukcji również bardzo poręczne. Przy pomocy przełącznika funkcji użytkownik może w prosty sposób wybrać tryb pracy urządzenia: dłutowanie, wiercenie z udarem lub bez.
Prędkość obrotowa bez obciążenia w młotach PBH 2000 wynosi 2300 obrotów na minutę i jest porównywalna z prędkością, jaką osiągają wiertarki udarowe. Gwarantuje to urządzeniom szybkie tempo wiercenia. Duża prędkość obrotowa zwiększa zakres zastosowań elektronarzędzi, przede wszystkim jeśli chodzi o wiercenie w drewnie lub metalu. Maksymalne średnice wiercenia wynoszą: w betonie 20 mm, w drewnie 30 mm i w stali 13 mm. Nawiercanie materiału ułatwia włącznik z regulacją prędkości pracy. Standardem w młotach Bosch są uchwyty SDS ułatwiające wymianę wierteł oraz dłut, podobnie jak przełącznik obrotów w prawo/lewo, rękojeść dodatkowa z ogranicznikiem głębokości oraz rękojeść główna z miękką okładziną Softgrip.

 

Dane techniczne

PBH 2000 SRE

PBH 2000 RE

Moc nominalna

550 W

Moc wyjściowa

270 W

Maks. średnica wiercenia w betonie

20 mm

Maks. średnica wiercenia w stali

13 mm

Maks. średnica wiercenia w drewnie

30 mm

Koronkami wiertniczymi w murze

-

Prędkość obrotowa bez obciążenia

0-2300 min-1

Liczba udarów

0-5800 min-1

Energia pojedynczego udaru

1,5 J

Mechanizm udarowy

Pneumatyczny

Ciężar

2,2 kg

Blokada obrotów

+

System Vario-Lock

+

Obroty w prawo/lewo

+

Wzornictwo Slimline

+

Blokada włącznika do pracy ciągłej

+


Dwie wersje w programie
Model PBH 2000 RE oferuje wszystkie wyżej wymienione funkcje. Model PBH 2000 SRE wyposażony jest dodatkowo w łatwy w montażu, zębaty uchwyt wiertarski do wierteł z chwytem cylindrycznym. Nowy, zaprojektowany specjalnie dla młota PBH 2000 adapter SDS zapewnia wyjątkową precyzję ruchu obrotowego.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej