Kucie w betonie, w cegle ...

2008-05-12 10:24

Nowy młot udarowy przez zastosowanie silnika o mocy 1100 W, charakteryzuje się dużą wydajnością. Energia udaru dochodząca do 12 J zapewnia szybki postęp robót dzięki zoptymalizowanej technice mechanizmu udarowego. Urządzenie jest stosunkowo lekkie (6 kg). Jego obudowa została wykonana ze stopu aluminium.

Młot DHM 1100C marki Ferm może być stosowany zarówno do prac budowlanych jak i instalacyjnych. Zapewnia dobre osiągi przy dłutowaniu w betonie, cegle i innych materiałach budowlanych. Dodatkowy uchwyt daje większą możliwość kontroli i nacisku dłuta na powierzchnię. Wymiana szczotek może być wykonana we własnym zakresie bez konieczności serwisowania narzędzia. Blokada włącznika do pracy ciągłej zapewnia wygodę jego stosowania. W odróżnieniu od młotów udarowo-obrotowych przecinak się nie obraca, dzięki czemu jego uderzenia są proste, silne i maksymalnie precyzyjne.

 

 

Prawidłowa obsługa urządzenia:
1. Przed przystąpieniem do działania, młot należy rozgrzać - włączyć i przez ok. 30 sekund pozostawić na biegu jałowym. Tą samą czynność trzeba wykonać po zakończeniu pracy, aby system wentylacyjny zdążył całkowicie ochłodzić mechanizm urządzenia.
2. Moty z przekładnią elektro-pneumatyczną smarowane smarem stałym wymagają regularnych wymian tego składnika. Pierwszą oznaką ubytku smaru jest słabnący udar. W takim przypadku zaleca się rozgrzanie urządzenia przez włączenie go i pozostawienie na biegu jałowym przez ok. 5 min. Po upływie tego czasu trzeba wyłączyć wtyczkę z sieci, zdjąć pokrywę mechanizmu i wymienić smar w ilości zalecanej przez producenta. Większa lub mniejsza ilość smaru może prowadzić do nieprawidłowej pracy udaru.

Parametry techniczne
Moc przyłączeniowa 1100 W/230 V/50 Hz 
Obroty biegu jałowego  3000/min 
Ilość udarów  3000/min 
Energia udaru  12 J 
Mocowanie sześciopunktowe  17 mm 
Masa  6 kg
Materiał obudowy stop aluminium
Gwarancja 3 lata
Zestaw młot + przecinak płaski + przebijak + walizka (opakowanie)

 

Producentem młota jest firma Proma Polska.

kwiecień 2008 r.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej