Konferencja nowości Boscha

2007-05-24 21:35

Drugiego września 2002 roku w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez firmę Bosch. Powodów zwołania konferencji było kilka. Pod koniec sierpnia do polski wjechała ciężarówka promocyjna, wydarzenie to zbiegło się z obchodami 10-lecia działalności firmy na naszym rynku. Na konferencji dziennikarzom zaprezentowano wiele ciekawych produktów dla profesjonalistów jak i amatorów.

Oto kilka z zaprezentowanych na konferencji produktów:

Uniwersalny wykrywacz D-tect 100 - lokalizuje obecność różnych materiałów w ścianach. Urządzenie to wykrywa nie tylko przewody elektryczne, stal zbrojeniową, żeliwne rury wodociągowe i inne metale, ale także rury z tworzyw sztucznych i puste przestrzenie.
Uniwersalny wykrywacz wypełnia lukę pomiędzy urządzeniami o ograniczonych funkcjach, a bardzo specjalistycznymi narzędziami. Firma oferuje profesjonalnym użytkownikom wykrywacz, który praktycznie "prześwietli" ścianę, lokalizując wszystkie rodzaje instalacji, z podaniem ich dokładnej pozycji. Zasięg pracy wynosi 100 mm. Obsługa narzędzia jest łatwa. Użytkownik prowadzi wykrywacz równolegle do wybranego miejsca wiercenia w ścianie. Nie ma konieczności kalibrowania wykrywacza przed rozpoczęciem pracy. Podczas pracy użytkownik prowadzi wykrywacz równolegle do powierzchni, na której ma być wykonane wiercenie. Urządzenie wytwarza pole elektromagnetyczne wielkiej częstotliwości, przenikające w mur, beton i ściany z prefabrykatów. Materiały i puste przestrzenie, których właściwości fizyczne są różne od właściwości ściany, zniekształcają pole.

 

 

Zmiana pola oraz dodatkowe informacje, dostarczane przez czujniki umieszczone na kółkach urządzenia, są analizowane przez przetwornik sygnałów, a następnie przedstawiane na wyświetlaczu urządzenia.
Jeżeli urządzenie wykryło obecność ciał obcych, można przeprowadzić ich dokładną lokalizację, cofając wykrywacz. Graficzna prezentacja na wyświetlaczu odpowiada przekrojowi ściany i oznacza ew. przeszkody w formie belek. Belki te pokazują, do jakiej głębokości można wiercić w danym miejscu, nie powodując przy tym żadnych szkód. Pracę w ciemnych pomieszczeniach ułatwia oświetlenie wyświetlacza. Nowy wykrywacz jest pierwszym urządzeniem, którego wyniki są podawane z tak dużą precyzją. Na polskim rynku urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od listopada 2002. W wyposażeniu standardowym znajdują się cztery baterie 1,5 V oraz pokrowiec ochronny.

 

 

 


 Nowy laserowy dalmierz DLE 150 to niewielkie i poręczne urządzenie, za pomocą którego można dokonać pomiaru odległości, powierzchni lub objętości, nawet w miejscach trudno dostępnych. Wyniki pojawiają się na wyświetlaczu, a ich dokładność stanowi plus/minus trzy milimetry.
Zasięg pomiarowy nowego dalmierza wynosi od 30 centymetrów do 150 metrów. Urządzenie mierzy również wysokości, także w sytuacjach, kiedy na skutek przeszkód (np. wystających gzymsów) nie są możliwe pomiary bezpośrednie. Miernik dodaje, odejmuje i zapamiętuje wyniki poszczególnych pomiarów, a także, dzięki funkcji minimum i maksimum, pozwala na precyzyjne określenie zadanych wymiarów, jak np. przekątne pomieszczeń czy linie poziome. W celu łatwiejszego pomiaru przekątnych pomieszczeń urządzenie zostało wyposażone w dodatkowy klips. Wchodzące w skład wyposażenia standardowego okulary do pracy z laserem poprawiają widoczność promienia, a zintegrowana z miernikiem poziomnica pozwala na łatwe i szybkie ustalenie poziomu podczas wykonywania pomiaru. Urządzenie jest odporne na działanie drobin pyłu i wody często obecnych w miejscu pracy. Dodatkowo przód i tył dalmierza zostały zabezpieczone gumowymi osłonami chroniącymi przed uszkodzeniami podczas przypadkowego upadku.

Bosch

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej