Klucz nastawny do miejsc trudno dostępnych

2014-06-20 13:52
klucz nasadowy
Autor: Stanley Klucz nastawny Fatmax

Klucz nastawny Fatmax® z grzechotką, z wytrzymałej stali to nowe narzędzie marki Stanley. Klucz nastawny polecany jest głównie do prac hydraulicznych i mechanicznych. To wygodne narzędzie ręczne, przydatne zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych.

Zalety klucza nastawnego Fatmax poznaje się szczególnie w trakcie prac w ograniczonej przestrzeni, np. pod zlewem. Tradycyjne klucze nastawne wymagają pełnych obrotów ręką lub kilku kolejnych podejść do przykręcenia śruby. Stanley rozwiązał ten problem, łącząc precyzyjnie wykonany mechanizm nastawny z grzechotką w jednym narzędziu ręcznym z ergonomicznie zaprojektowaną rękojeścią.

Klucz nastawny wyposażony jest w szerokie, ruchome szczęki o maksymalnej rozpiętości 1” lub 1¼” (25,4 mm lub 31,75 mm), w zależności od modelu. Wygrawerowana laserowo skala w mm oraz radełkowany, ślimakowy mechanizm regulujący, ułatwiają szybkie ustawienie rozstawu szczęk w zależności od potrzeb i dostosowanie ich do wielkości śruby czy nakrętki. Szeroka, wygodna rękojeść z bocznymi, miękkimi, gumowymi okładzinami zapewnia komfort użytkowania. Przełącznik z funkcją blokowania mechanizmu grzechotki przekształca klucz w tradycyjny nastawny klucz angielski i umożliwia użycie większej siły, bez obawy o uszkodzenie narzędzia. Klucz ma także uchwyt do zaczepienia na smyczy.

Klucz nastawny Stanley Fatmax® kosztuje 120 i 140 zł, w zależności od wielkości modelu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej