Kamery termowizyjne Fluke z serii Expert - największy wyświetlacz w tej klasie

2015-03-13 13:14
badanie termowizyjne
Autor: FLUKE Nowe kamery do termowizji mają największy wyświetlacz w swojej klasie

Nowe kamery termowizyjne Fluke z serii Ekspert to modele TiX520 i TiX560. Kamery termowizyjne wyposażone są w obiektyw przegubowy o kącie widzenia 180° oraz czuły ekran dotykowy LCD o przekątnej 5,7 cala. Badania termowizyjne mogą być teraz znacznie dokładniejsze.

Kamery termowizyjne TiX560 i TiX520, wyposażone w 5,7-calowy, czuły ekran dotykowy LCD dają o 150% większy obszar podglądu w porównaniu z ekranami 3,5-calowymi. Tak duży ekran umożliwia operatorom szybsze i dokładniejsze badania termowizyjne. Tryb SuperResolution zasosowany w kamerach termowizyjnych zwiększa rozdzielczość czterokrotnie do wartości 640 x 480 (307 200 pikseli) względem standardowej rozdzielczości 320 x 240 (76 800 pikseli) i zapewnia rejestrowanie szczegółów, które do tej pory nie były możliwe do uchwycenia. Urządzenie z opcjonalnym teleobiektywem lub obiektywem szerokokątnym zwiększa wszechstronność zastosowań.
Nowe kamery Fluke, wyposażone w technologię LaserSharp® Auto Focus, zapewniają doskonale wyostrzone obrazy; obsługują wbudowany laserowy dalmierz, który precyzyjnie określa, oblicza i wyświetla odległość od celu.
Kamery  obsługują także technologię Fluke IR-Fusion® z trybami Obraz w obrazie (PiP, Picture-in-Picture), Pełny obraz widzialny i AutoBlend™, które ułatwiają identyfikację i zgłaszanie problemów. Zaawansowane, wbudowane funkcje analizy służą użytkownikom do regulowania i poprawiania obrazu bezpośrednio w kamerze, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Dołączone oprogramowanie Fluke SmartView® zapewnia komplet zaawansowanych narzędzi do przeglądania, optymalizowania, dodawania komentarzy i analizowania obrazów w podczerwieni oraz sporządzania profesjonalnych raportów.

Fluke Connect

Kamery termowizyjne TiX560 i TiX520 pracują we Fluke Connect™ - systemu połączonych przyrządów, dzięki któremu technicy mogą bezprzewodowo przesyłać dane pomiarowe z przyrządów pomiarowych na smartfony i tablety w celu bezpiecznego zapisu w chmurze. Jest to również wygodny sposób na zapewnienie dostępu do danych wszystkim członkom zespołu terenowego. Konferencje wideo Fluke Connect z technologią ShareLive™ umożliwiają zespołom łatwe udostępnianie i bezproblemowy dostęp do inspekcji w podczerwieni w terenie, a także analizę trendów w szerszej perspektywie czasu.
Aplikacja Fluke Connect jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store i Google Play Store.

Inne właściwości kamer termowizyjnych:

  • rozbudowane funkcje edycji zarejestrowanego obrazu,
  • lekka, ergonomiczna konstrukcja z paskiem na nadgarstek do codziennego użytku,
  • opcjonalnie: obiektyw szerokokątny i teleobiektyw,
  • rozdzielczość przestrzenna (IFOV) przy standardowym obiektywie - 1,31 mrad,
  • pole widzenia: w pionie 24°, w poziomie 17°,
  • czułość termiczna: ≤ 0,045°C przy temperaturze obiektu 30°C (45 mK),
  • tryb filtrowania (modernizacja NETD): ≤ 0,03°C przy temperaturze obiektu 30°C (30 mK),
  • zakres pomiarowy temperatury : od - 20°C do + 850°C w przypadku TiX520, oraz od - 20 do + 1200°C w przypadku TiX 560,
  • rozbudowane opcje pamięci - karta pamięci Micro SD, pamięć flash, zapisywanie obrazu wprost przez USB, bezpośredni przesył danych z USB na PC.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej