Kamery termowizyjne Fluke z serii Expert - największy wyświetlacz w tej klasie

2015-03-13 13:14
badanie termowizyjne
Autor: FLUKE Nowe kamery do termowizji mają największy wyświetlacz w swojej klasie

Nowe kamery termowizyjne Fluke z serii Ekspert to modele TiX520 i TiX560. Kamery termowizyjne wyposażone są w obiektyw przegubowy o kącie widzenia 180° oraz czuły ekran dotykowy LCD o przekątnej 5,7 cala. Badania termowizyjne mogą być teraz znacznie dokładniejsze.

Kamery termowizyjne TiX560 i TiX520, wyposażone w 5,7-calowy, czuły ekran dotykowy LCD dają o 150% większy obszar podglądu w porównaniu z ekranami 3,5-calowymi. Tak duży ekran umożliwia operatorom szybsze i dokładniejsze badania termowizyjne. Tryb SuperResolution zasosowany w kamerach termowizyjnych zwiększa rozdzielczość czterokrotnie do wartości 640 x 480 (307 200 pikseli) względem standardowej rozdzielczości 320 x 240 (76 800 pikseli) i zapewnia rejestrowanie szczegółów, które do tej pory nie były możliwe do uchwycenia. Urządzenie z opcjonalnym teleobiektywem lub obiektywem szerokokątnym zwiększa wszechstronność zastosowań.
Nowe kamery Fluke, wyposażone w technologię LaserSharp® Auto Focus, zapewniają doskonale wyostrzone obrazy; obsługują wbudowany laserowy dalmierz, który precyzyjnie określa, oblicza i wyświetla odległość od celu.
Kamery  obsługują także technologię Fluke IR-Fusion® z trybami Obraz w obrazie (PiP, Picture-in-Picture), Pełny obraz widzialny i AutoBlend™, które ułatwiają identyfikację i zgłaszanie problemów. Zaawansowane, wbudowane funkcje analizy służą użytkownikom do regulowania i poprawiania obrazu bezpośrednio w kamerze, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Dołączone oprogramowanie Fluke SmartView® zapewnia komplet zaawansowanych narzędzi do przeglądania, optymalizowania, dodawania komentarzy i analizowania obrazów w podczerwieni oraz sporządzania profesjonalnych raportów.

Fluke Connect

Kamery termowizyjne TiX560 i TiX520 pracują we Fluke Connect™ - systemu połączonych przyrządów, dzięki któremu technicy mogą bezprzewodowo przesyłać dane pomiarowe z przyrządów pomiarowych na smartfony i tablety w celu bezpiecznego zapisu w chmurze. Jest to również wygodny sposób na zapewnienie dostępu do danych wszystkim członkom zespołu terenowego. Konferencje wideo Fluke Connect z technologią ShareLive™ umożliwiają zespołom łatwe udostępnianie i bezproblemowy dostęp do inspekcji w podczerwieni w terenie, a także analizę trendów w szerszej perspektywie czasu.
Aplikacja Fluke Connect jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store i Google Play Store.

Inne właściwości kamer termowizyjnych:

  • rozbudowane funkcje edycji zarejestrowanego obrazu,
  • lekka, ergonomiczna konstrukcja z paskiem na nadgarstek do codziennego użytku,
  • opcjonalnie: obiektyw szerokokątny i teleobiektyw,
  • rozdzielczość przestrzenna (IFOV) przy standardowym obiektywie - 1,31 mrad,
  • pole widzenia: w pionie 24°, w poziomie 17°,
  • czułość termiczna: ≤ 0,045°C przy temperaturze obiektu 30°C (45 mK),
  • tryb filtrowania (modernizacja NETD): ≤ 0,03°C przy temperaturze obiektu 30°C (30 mK),
  • zakres pomiarowy temperatury : od - 20°C do + 850°C w przypadku TiX520, oraz od - 20 do + 1200°C w przypadku TiX 560,
  • rozbudowane opcje pamięci - karta pamięci Micro SD, pamięć flash, zapisywanie obrazu wprost przez USB, bezpośredni przesył danych z USB na PC.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej