Kamery termowizyjne: bardziej efektywna diagnostyka

2012-03-01 9:54
Kamery termowizyjne Fluke
Autor: FLUKE Kamery termowizyjne Fluke są lekkie i łatwe w użyciu, dzięki czemu można je obsługiwać jedną ręką

Na rynku są już dostępne kamery termowizyjne, które wyposażono w regulację ostrości wyższej klasy, wytrzymałą obudowę i inne rozwiązania ułatwiające pracę. Produkt stosowany w diagnostyce, wykorzystują nie tylko audytorzy budowlani, ale również inżynierowie i elektrycy.

Kamera termowizyjna to narzędzie, które umożliwia szybkie i skuteczne przeprowadzenie prac diagnostycznych. Firma Fluke wprowadziła nowe kamery termowizyjne, które wyposażone są w zaawansowane funkcje.

Przeczytaj również: Młotowiertarki z technologią łańcuchowego przeniesienia napędu

Kamery termowizyjne, a diagnostyka

Kamera termowizyjna jest coraz częściej stosowana w pracach diagnostycznych. Diagnostyka budynku, instalacji elektrycznej czy diagnostyka mechaniczna jest procesem, który pozwala szybko wykryć i usunąć problem.

Kamery termowizyjne Fluke

Nowe kamery termowizyjne Fluke zostały wyposażone w funkcje, które ułatwiają pracę. Takim udogodnieniem jest system IR Optiflex, który służy do automatycznej regulacji ostrości obrazu z możliwością ręcznej zmiany ustawień przy zbliżeniach. Takie rozwiązanie umożliwia robienie ostrych zdjęć. Produkt łączy w sobie obraz cyfrowy z obrazem podczerwonym, dzięki czemu kamery są sprzętem typu "wyceluj i zmierz", co pozwala na szczegółowe i łatwe udokumentowanie obszarów, w których mogą wystąpić ewentualne usterki. Nowe kamery termowizyjne mają wbudowany system IR PhotoNotes, który pozwala na dołączenie do trzech zdjęć cyfrowych do jednego obrazu w podczerwieni. Funkcja ta umożliwia rejestrację detali (np. tabliczki znamionowe).

Kamery termowizyjne FLUKE
Autor: FLUKE Dzięki technologia IR Optiflex, obraz jest wyraźny i czytelny na zbliżeniach

Rodzje kamer termowizyjnych Fluke

Kamery termowizyjne Fluke można pozielić na trzy rodzaje ze względu na przeznaczenie. Pierwsza grupa to modele z serii Ti110 i Ti125, które dedykowane są technikom instalacji HVAC/R, inżynierom przemysłowym i elektrykom, którzy zajmują się obsługą i diagnostyką urządzeń elektrycznych i mechanicznych. Kolejne modele TiR 110 i TiR125 adresowane są inspektorom nadzoru i audytu budowlanego. Ostatnim model Ti100, ma zastosowanie ogólne. Wszystkie opisane urządzenia przeznaczone są do pracy w ciężkich warunkach.

Kamery termowizyjne z serii Ti100 - najważniejsze parametry

  • system regulacji ostrości IR Optiflex,
  • technologia IR-Fusion pozwalająca łączyć obraz cyfrowy z obrazem podczerwonym,
  • wygodna obsługa – niska waga (0,73 kg), ergonomiczny kształt pozwala obsługiwać kamerę jedną ręką,
  • wytrzymała konstrukcja odporna na upadek z wysokości 2 metrów,
  • nagrywanie wideo w wielu trybach,
  • system notatek IR PhotoNotes umożliwiający dołączenie 3 zdjęć cyfrowych do jednego obrazu w podczerwieni,
  • kompas elektroniczny,
  • oprogramowanie SmartView do analizy w podczerwieni oraz raportowania.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej