Kamery termowizyjne: bardziej efektywna diagnostyka
Na rynku są już dostępne kamery termowizyjne, które wyposażono w regulację ostrości wyższej klasy, wytrzymałą obudowę i inne rozwiązania ułatwiające pracę. Produkt stosowany w diagnostyce, wykorzystują nie tylko audytorzy budowlani, ale również inżynierowie i elektrycy.
Kamera termowizyjna to narzędzie, które umożliwia szybkie i skuteczne przeprowadzenie prac diagnostycznych. Firma Fluke wprowadziła nowe kamery termowizyjne, które wyposażone są w zaawansowane funkcje.
Przeczytaj również: Młotowiertarki z technologią łańcuchowego przeniesienia napędu
Kamery termowizyjne, a diagnostyka
Kamera termowizyjna jest coraz częściej stosowana w pracach diagnostycznych. Diagnostyka budynku, instalacji elektrycznej czy diagnostyka mechaniczna jest procesem, który pozwala szybko wykryć i usunąć problem.
Kamery termowizyjne Fluke
Nowe kamery termowizyjne Fluke zostały wyposażone w funkcje, które ułatwiają pracę. Takim udogodnieniem jest system IR Optiflex, który służy do automatycznej regulacji ostrości obrazu z możliwością ręcznej zmiany ustawień przy zbliżeniach. Takie rozwiązanie umożliwia robienie ostrych zdjęć. Produkt łączy w sobie obraz cyfrowy z obrazem podczerwonym, dzięki czemu kamery są sprzętem typu "wyceluj i zmierz", co pozwala na szczegółowe i łatwe udokumentowanie obszarów, w których mogą wystąpić ewentualne usterki. Nowe kamery termowizyjne mają wbudowany system IR PhotoNotes, który pozwala na dołączenie do trzech zdjęć cyfrowych do jednego obrazu w podczerwieni. Funkcja ta umożliwia rejestrację detali (np. tabliczki znamionowe).
Autor: FLUKE
Kamery termowizyjne Fluke
Rodzje kamer termowizyjnych Fluke
Kamery termowizyjne Fluke można pozielić na trzy rodzaje ze względu na przeznaczenie. Pierwsza grupa to modele z serii Ti110 i Ti125, które dedykowane są technikom instalacji HVAC/R, inżynierom przemysłowym i elektrykom, którzy zajmują się obsługą i diagnostyką urządzeń elektrycznych i mechanicznych. Kolejne modele TiR 110 i TiR125 adresowane są inspektorom nadzoru i audytu budowlanego. Ostatnim model Ti100, ma zastosowanie ogólne. Wszystkie opisane urządzenia przeznaczone są do pracy w ciężkich warunkach.
Kamery termowizyjne z serii Ti100 - najważniejsze parametry
- system regulacji ostrości IR Optiflex,
- technologia IR-Fusion pozwalająca łączyć obraz cyfrowy z obrazem podczerwonym,
- wygodna obsługa – niska waga (0,73 kg), ergonomiczny kształt pozwala obsługiwać kamerę jedną ręką,
- wytrzymała konstrukcja odporna na upadek z wysokości 2 metrów,
- nagrywanie wideo w wielu trybach,
- system notatek IR PhotoNotes umożliwiający dołączenie 3 zdjęć cyfrowych do jednego obrazu w podczerwieni,
- kompas elektroniczny,
- oprogramowanie SmartView do analizy w podczerwieni oraz raportowania.