Kamery termowizyjne: bardziej efektywna diagnostyka

2012-03-01 9:54
Kamery termowizyjne Fluke
Autor: FLUKE Kamery termowizyjne Fluke są lekkie i łatwe w użyciu, dzięki czemu można je obsługiwać jedną ręką

Na rynku są już dostępne kamery termowizyjne, które wyposażono w regulację ostrości wyższej klasy, wytrzymałą obudowę i inne rozwiązania ułatwiające pracę. Produkt stosowany w diagnostyce, wykorzystują nie tylko audytorzy budowlani, ale również inżynierowie i elektrycy.

Kamera termowizyjna to narzędzie, które umożliwia szybkie i skuteczne przeprowadzenie prac diagnostycznych. Firma Fluke wprowadziła nowe kamery termowizyjne, które wyposażone są w zaawansowane funkcje.

Przeczytaj również: Młotowiertarki z technologią łańcuchowego przeniesienia napędu

Kamery termowizyjne, a diagnostyka

Kamera termowizyjna jest coraz częściej stosowana w pracach diagnostycznych. Diagnostyka budynku, instalacji elektrycznej czy diagnostyka mechaniczna jest procesem, który pozwala szybko wykryć i usunąć problem.

Kamery termowizyjne Fluke

Nowe kamery termowizyjne Fluke zostały wyposażone w funkcje, które ułatwiają pracę. Takim udogodnieniem jest system IR Optiflex, który służy do automatycznej regulacji ostrości obrazu z możliwością ręcznej zmiany ustawień przy zbliżeniach. Takie rozwiązanie umożliwia robienie ostrych zdjęć. Produkt łączy w sobie obraz cyfrowy z obrazem podczerwonym, dzięki czemu kamery są sprzętem typu "wyceluj i zmierz", co pozwala na szczegółowe i łatwe udokumentowanie obszarów, w których mogą wystąpić ewentualne usterki. Nowe kamery termowizyjne mają wbudowany system IR PhotoNotes, który pozwala na dołączenie do trzech zdjęć cyfrowych do jednego obrazu w podczerwieni. Funkcja ta umożliwia rejestrację detali (np. tabliczki znamionowe).

Kamery termowizyjne FLUKE
Autor: FLUKE Dzięki technologia IR Optiflex, obraz jest wyraźny i czytelny na zbliżeniach

Rodzje kamer termowizyjnych Fluke

Kamery termowizyjne Fluke można pozielić na trzy rodzaje ze względu na przeznaczenie. Pierwsza grupa to modele z serii Ti110 i Ti125, które dedykowane są technikom instalacji HVAC/R, inżynierom przemysłowym i elektrykom, którzy zajmują się obsługą i diagnostyką urządzeń elektrycznych i mechanicznych. Kolejne modele TiR 110 i TiR125 adresowane są inspektorom nadzoru i audytu budowlanego. Ostatnim model Ti100, ma zastosowanie ogólne. Wszystkie opisane urządzenia przeznaczone są do pracy w ciężkich warunkach.

Kamery termowizyjne z serii Ti100 - najważniejsze parametry

  • system regulacji ostrości IR Optiflex,
  • technologia IR-Fusion pozwalająca łączyć obraz cyfrowy z obrazem podczerwonym,
  • wygodna obsługa – niska waga (0,73 kg), ergonomiczny kształt pozwala obsługiwać kamerę jedną ręką,
  • wytrzymała konstrukcja odporna na upadek z wysokości 2 metrów,
  • nagrywanie wideo w wielu trybach,
  • system notatek IR PhotoNotes umożliwiający dołączenie 3 zdjęć cyfrowych do jednego obrazu w podczerwieni,
  • kompas elektroniczny,
  • oprogramowanie SmartView do analizy w podczerwieni oraz raportowania.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej