iSolar. Kärcher wprowadza system szczotek do czyszczenia paneli słonecznych

2013-07-15 19:12
Szczotki czyszczące Kärcher do paneli słonecznych
Autor: Kärcher Sp. z o.o. System szczotek czyszczących iSolar do paneli słonecznych. Zalegający brud może zmniejszyć wydajność energetyczną paneli słonecznych nawet o 20%

Firma Kärcher wprowadziła na rynek specjalny system szczotek do czyszczenia paneli słonecznych. Szczotki czyszczące iSolar podpina się do urządzenia wysokociśnieniowego.

iSolar. Szczotki czyszczące Kärcher do paneli słonecznych

System iSolar składa się z dwóch obrotowych szczotek i lancy teleskopowej. Szczotki czyszczące wykonane są ze specjalnego nylonowego włosia i obracają się w przeciwnych kierunkach. Zamocowane są na rozkładanej teleskopowej lancy do długości 14 m. Lanca wykonana jest z kompozytu węglowego, jest lekka i stabilna. Przepływ wody można kontrolować za pomocą zaworu kulowego na lancy. Wszystkie elementy łączące wykonane są z mosiądzu i stali nierdzewnej, odpornych na korozję. System iSolar może być wykorzystywany z każdym profesjonalnym urządzeniem ciśnieniowym, charakteryzującym się wydatkiem wody na poziomie co najmniej 700 l na godzinę.

Zestaw szczotek iSolar firmy Kärcher do czyszczenia paneli słonecznych jest w stanie wyczyścić do 1500 mkw. powierzchni.

Szczotki czyszczące Kärcher do paneli słonecznych
Autor: Kärcher Sp. z o.o. Specjalny system szczotek iSolar do gruntownego czyszczenia paneli słonecznych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej