Fluke Connect – system bezprzewodowych narzędzi pomiarowych

2014-06-04 13:58
termowizja
Autor: FLUKE Fluke Connect™ to system bezprzewodowych przyrządów pomiarowych połączonych z aplikacją na smartfony

Fluke Connect™ to system bezprzewodowych przyrządów pomiarowych połączonych z aplikacją na smartfony, dzięki czemu możliwe jest sprawne przesyłanie danych termowizyjnych. System zapewnia natychmiastowy dostęp do wyników badań termowizji na ekranie smartfona, pozwalając na przeglądanie obrazów i sprawdzanie raportów. Nowy system Fluke usprawnia pracę zespołową inżynierów.

System obejmuje ponad 20 przyrządów pomiarowych Fluke, połączonych bezprzewodowo (za pomocą technologii Bluetooth lub WiFi) oraz aplikację Fluke Connect™, która służy do dodawania pomiarów i obrazów termowizyjnych do bazy danych Fluke Cloud™. Dane te są wprowadzane bezpośrednio do bazy bez potrzeby ręcznego ich wpisywania. Można je przypisać do konkretnego urządzenia w celu przygotowania serwisowania i długoterminowej historii. Odczyty można udostępniać w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wideo rozmów ShareLive™ pozostałym osobom w zespole, znajdującym się w innym miejscu. Zlecenia razem z wynikami pomiarów można publikować za pośrednictwem aplikacji, aby osoby w zespole miały dokładny wgląd w zaistniały problem.

System obejmuje nowe oraz obecne już na rynku narzędzia pomiarowe, które mogą z nim współpracować po dodaniu bezprzewodowych kart SD Fluke Connect lub konektorów Fluke Connect. W skład rodziny Fluke Connect wchodzą:

  • Przyrządy pomiarowe: bezprzewodowy multimetr Fluke Connect, moduły napięciowe i prądowe (AC i DC), moduł cęgowy oraz temperaturowy typu K. 
  • Kamery termowizyjne z serii Ti400/300/200 oraz serii Ti125/110/105/100 (w tym wersje „R” do diagnostyki budowlanej) – po dodaniu bezprzewodowej karty SD Fluke Connect.


W najbliższym czasie do systemu dołączą multimetry cyfrowe Fluke 289 i 189, mierniki przemysłowe Fluke 789 oraz testery rezystancji izolacji Fluke 1550 i 1555. Wszystkie te przyrządy do współpracy z Fluke Connect wykorzystywać będą konektory FC, umożliwiające im łączność bezprzewodową.

Aplikacja Fluke Connect jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store a w Google Play Store będzie dostępna w połowie czerwca. Współpracuje z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS 7 lub wyższym oraz Android 4.4.x lub wyższym.

Najważniejsze funkcje aplikacji Fluke Connect™ i ich zastosowanie:

  • Rozmowy wideo ShareLive™. Udostępnianie pomiarów pozostałym osobom w zespole w czasie rzeczywistym.
  • Pomiary AutoRecord™. Szybki zapis pomiarów i obrazów w telefonie i w chmurze.
  • Historia EquipmentLog™. Automatyczne skojarzenie pomiarów z urządzeniami, aby wszystkie dane historii były w jednym, łatwo dostępnym miejscu. 
  • Wykresy TrendIt™. Tworzenie i wyświetlanie wykresów bezpośrednio w telefonie. 
  • Pamięć masowa Fluke Cloud™. Bezpieczny dostęp do zapisów w dowolnym czasie, w oparciu o najnowocześniejszy nadzór elektroniczny, wielopoziomowy system kontroli dostępu, wbudowane zapory i szyfrowane przechowanych danych.


System Fluke Connect™ umożliwia zbieranie i wyświetlanie na ekranie smartfona wyników pomiarów z 10 urządzeń jednocześnie. Komunikacja jest możliwa z odległości do 20 metrów (w zależności od otoczenia). Urządzenia łączą się za pomocą Bluetooth lub WiFi bezpośrednio ze sobą – nie jest wymagany dostęp do sieci bezprzewodowej. Aplikacja może być również obsługiwana na komputerach PC za pomocą przeglądarki internetowej.

narzędzia pomiarowe
Autor: FLUKE System obejmuje ponad 20 przyrządów pomiarowych Fluke, zarówno tych znanych już modeli, jak i najnowszych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej