Ergonomiczna wyrzynarka

2008-10-03 11:01

Wyrzynarki do cięcia krzywizn i cięć prostoliniowych to pilarki brzeszczotowe. Wykorzystywane są przede wszystkim do drewna i materiałów drewnopochodnych, można jednak ciąć nimi wiele innych materiałów, np. stal, aluminium.

Wyrzynarka WU469 marki WORX Professional ma wąską, magnezową obudowę wyprofilowaną tak, aby narzędzie było poręczne, a jego eksploatacja komfortowa. Napędza ją silnik komutatorowy o mocy 600 W. Narzędzie zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii, a rękojeść jest pokryta w całości gumą, co w połączeniu z małymi gabarytami (145 mm od podstawy do górnej części) podnosi komfort pracy.

Urządzenie wyposażone jest w aluminiową stopę, która ma regulację skosu cięcia z mechanizmem szybkiego ustawiania kątów do 45o pochylenia. Precyzję cięcia i łatwość obsługi gwarantuje prowadnica równoległa. Dzięki funkcji podcinania z czterostopniową regulacją, można dostosować parametry wyrzynarki do rodzaju materiału. Pozycja na "0" to precyzyjne cięcie bez wyrywania materiału (zarówno w materiałach miękkich jak i twardych), stopień "1" przeznaczony jest do płyt drewnopochodnych i cienkich blach aluminiowych, zaś stopnie "2" i "3" do materiałów drewnianych i drewnopochodnych. Wymiana brzeszczotów odbywa się bez użycia kluczy.

Dane techniczne

 moc znamionowa [W]  600
 liczba skoków na biegu jałowym [1/min]  800–2800
 skok [mm]  24
 cięcie pod kątem [o]  0–45
 masa [kg]  2,2
 maksymalna głębokość cięcia [mm]  10 (w stali)
 20 (w aluminium)
 90 (w drewnie)


Przedstawicielem marki WORX w Polsce jest firma PROMA POLSKA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej