Ergonomiczna wyrzynarka

2008-10-03 11:01

Wyrzynarki do cięcia krzywizn i cięć prostoliniowych to pilarki brzeszczotowe. Wykorzystywane są przede wszystkim do drewna i materiałów drewnopochodnych, można jednak ciąć nimi wiele innych materiałów, np. stal, aluminium.

Wyrzynarka WU469 marki WORX Professional ma wąską, magnezową obudowę wyprofilowaną tak, aby narzędzie było poręczne, a jego eksploatacja komfortowa. Napędza ją silnik komutatorowy o mocy 600 W. Narzędzie zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii, a rękojeść jest pokryta w całości gumą, co w połączeniu z małymi gabarytami (145 mm od podstawy do górnej części) podnosi komfort pracy.

Urządzenie wyposażone jest w aluminiową stopę, która ma regulację skosu cięcia z mechanizmem szybkiego ustawiania kątów do 45o pochylenia. Precyzję cięcia i łatwość obsługi gwarantuje prowadnica równoległa. Dzięki funkcji podcinania z czterostopniową regulacją, można dostosować parametry wyrzynarki do rodzaju materiału. Pozycja na "0" to precyzyjne cięcie bez wyrywania materiału (zarówno w materiałach miękkich jak i twardych), stopień "1" przeznaczony jest do płyt drewnopochodnych i cienkich blach aluminiowych, zaś stopnie "2" i "3" do materiałów drewnianych i drewnopochodnych. Wymiana brzeszczotów odbywa się bez użycia kluczy.

Dane techniczne

 moc znamionowa [W]  600
 liczba skoków na biegu jałowym [1/min]  800–2800
 skok [mm]  24
 cięcie pod kątem [o]  0–45
 masa [kg]  2,2
 maksymalna głębokość cięcia [mm]  10 (w stali)
 20 (w aluminium)
 90 (w drewnie)


Przedstawicielem marki WORX w Polsce jest firma PROMA POLSKA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej