Elektronarzędzia litowo-jonowe 36 V

2007-12-31 11:20

Grupa elektronarzędzi litowo-jonowych została powiększona o dwa nowe produkty. Pilarkę tarczową GKS 36 V-LI Professional, która umożliwia przycięcie na długość do 95 płyt wiórowych (900 x 19 mm) na jednym cyklu ładowania akumulatora Standard o pojemności 2,6 Ah. Urządzenie wykonuje cięcia do głębokości 54 mm w dowolnym materiale. Drugim urządzeniem jest piła szablasta GSA 36 V-LI Professional. Przy jej użyciu można przyciąć do 195 belek świerkowych (100 x 100 mm) na jednym cyklu ładowania akumulatora Standard o pojemności 2,6 Ah.

Dzięki 2-biegowej przekładni piła szablasta działa z optymalną prędkością skokową dla danego materiału. Długość skoku wynosząca 28 mm zapewnia maksymalną głębokość cięcia 250 mm. Nowy mechanizm SDS oznacza szybką i łatwą wymianę brzeszczotów. Bezprzewodowe elektronarzędzia są zawsze w zasięgu ręki, dzięki zastosowaniu innowacyjnego haka.

 

parametry techniczneGKS 36 V-LI GSA 36 V-LI
rodzaj napędu akumulator litowo-jonowy o napięciu 36 V
prędkość obrotowa prędkość obrotowa 4000 obr./min. (1/2 bieg) 2400/3000 obr./min.
śr. tarczy 165 mm -
śr. otworu tarczy 20 mm -
głębokość cięcia 90o/45o, 54/38 mm -
długość skoku - 28 mm
uchwyt - Low Jaw do wymiany brzeszczotu jedną ręką
akumulator 2 x 2,6 Ah Li-lon
ładowarka 45 min.
waga z akumulatorem 4,7 kg 4,2 kg

 

Pilarka tarczowa 

Piła szablasta

Elektronarzędzia z akumulatorami litowo-jonowymi 36 V mogą być napędzane dwoma typami akumulatorów (Standard i Compact). Wybór akumulatora pozwala użytkownikowi dopasować moc urządzenia, czas pracy akumulatora i ciężar urządzenia do konkretnego zadania. Akumulator Standard oferuje o ok. 50% dłuższy czas pracy, natomiast akumulator Compact zmniejsza ciężar urządzenia o 500 gramów. Przykład: bezprzewodowa wiertarko-wkrętarka 36 V z akumulatorem Standard odznacza się ponad dwukrotnie dłuższym czasem pracy w porównaniu do konwencjonalnego modelu 18 V i może wkręcić 535 śrub (6 x 80 mm, w miękkim drewnie), zamiast 200. Przy zastosowaniu akumulatora Compact, bezprzewodowa wiertarko-wkrętarka GSR 36 V-LI Professional wciąż pracuje o ponad 10% czasu dłużej (225 śrub) w porównaniu do konwencjonalnego modelu 18 V, ale waży tylko tyle, co konwencjonalny model 14,4 V.
Akumulatory litowo-jonowe zastosowane w systemie elektronarzędzi 36 V odznaczają się prawie czterokrotnie dłuższym okresem eksploatacji, niż porównywalne akumulatory innych producentów. Umożliwia to system ECP (Electronic Cell Protection), który skutecznie chroni ogniwa akumulatora przed przeładowaniem, całkowitym rozładowaniem i przegrzaniem. System zarządzania energią cieplną, Heat Conductive Housing (HCH), w którym zastosowano specjalną obudowę, zapewnia optymalne odprowadzanie ciepła na zewnątrz. System chroni akumulator przed nadmiernym nagrzaniem, wydłużając jego żywotność. Dzięki technologii ładowania Hyper Charge akumulatory litowo-jonowe są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu ładowania. Akumulatory nie mają także efektu pamięci i wykazują niewielki stopień samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przerwy. Bezprzewodowe elektronarzędzia są wytrzymałe, zastosowano w nich specjalną obudowę Dura Shield. Pozostają w pełni sprawne, nawet po upadku z wysokości 2 m.

Producentem jest firma Bosch.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej