Elektronarzędzia Boscha

2007-05-24 21:33

Firma Bosch wprowadziła do sprzedaży dwa rodzaje produktów: szlifierki kątowe oraz zestawy Smartset

W modelach szlifierek GWS 21, 24 i 26 zamontowano silniki o mocy 2100, 2400 i 2600 W. Urządzenia wyposażone zostały w dodatkową rękojeść z systemem tłumienia drgań (Vibration Control), stosowaną do tej pory tylko w małych szlifierkach kątowych. System ten obniża do 60% intensywność drgań przenoszonych na rękojeść, chroniąc mięśnie i stawy użytkownika przed chorobą wibracyjną. Bezpieczną pracę szlifierkami GWS gwarantuje wielofunkcyjny włącznik Tricontrol, służący do włączania i wyłączania urządzenia oraz przestawiania na pracę ciągłą. Włącznik wyposażony jest w blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym rozruchem urządzenia. W narzędziach zamontowano seryjnie blokadę wrzeciona, która ułatwia wymianę tarcz szlifierskich.

Wszystkie nowe szlifierki kątowe dostarczane są na rynek w wersjach przystosowanych do tarcz o średnicy 180 lub 230 mm. Droższe modele wyposażone są także w ogranicznik prądu rozruchowego oraz nakrętkę szybkomocującą SDS. Ochronę przed przegrzaniem i przenikaniem do wnętrza drobin pyłu zapewniają powlekane proszkowo nabiegunniki oraz opancerzone uzwojenia twornika. Nowością konstrukcyjną urządzenia jest również aluminiowy kołnierz łożyskowy.
Szlifierka kątowa GWS 26 to urządzenie o największej mocy. Wysoka wydajność zapewnia szybki postęp pracy, nawet przy obróbce trudnych materiałów. Aby uczynić obsługę wygodniejszą użytkownik, może obrócić kabłąkową rękojeść o 90 stopni w prawo lub lewo. Urządzenie GWS 24 również posiada obrotową rękojeść kabłąkową, a silnik o mocy 2400 W zapewnia mu rezerwy energii do wykonania większości prac szlifierskich. Model GWS 21 jest wyposażony w poręczną rękojeść prostą , a jego waga wynosi 4,3 kg. Wybór najwygodniejszej pozycji do pracy umożliwia obrotowa głowica, którą można regulować w zakresie 0-90 stopni w prawo lub lewo.

Oferta rynkowa: 
Szlifierka kątowa GWS 21, GWS 21 - 180 JH, GWS 21 - 230 H, GWS 21 - 230 JH, GWS 24 - 180 JB (S), GWS 24 - 230 B, GWS 24 - 230 JB, GWS 26 - 180 JB (S), GWS 26 - 230 JB (S).

Znaczenie symboli:
H - uchwyt prosty
B - uchwyt zamknięty
J - ogranicznik prądu-rozruchu
S - nakrętka szybkomocująca SDS w zestawie

Zestaw Smartset
We wrześniu na rynku polskim pojawią się nowe zestawy Smartset. Każdy zestaw składa się z elektronarzędzia Skil oraz dodatkowego osprzętu i innych akcesoriów przydatnych w pracy danym urządzeniem. Opakowania różnią się zawartością w zależności od typu elektronarzędzia. Dzięki nowym zestawom cały  komplet potrzebnych akcesoriów użytkownik ma zawsze pod ręką. W zestawie z wiertarko-wkrętarką akumulatorową (model 2395), oprócz narzędzia o napięciu 12 V, znalazł się osprzęt przydatny w wykonywaniu codziennych prac wiertarskich. W skład zestawu wchodzi sześć wierteł do drewna i metalu, końcówki wkręcające z magnetycznym chwytem, nóż stolarski, dwumetrowa taśma miernicza, ołówek oraz zestaw śrub i kołków w trzech najpopularniejszych wielkościach. Do prac wiertarskich przewidziano zestaw Smartset 6370, który składa się z wiertarki udarowej Skil o mocy 550 W, sześciu wierteł, poziomnicy, taśmy mierniczej, ołówka, przystawki do wyłapywania pyłu podczas wiercenia oraz zestawu trzech różnych rozmiarów wkrętów i kołków. Natomiast w zestawach 9170 i 9175 znalazły się szlifierki kątowe o średnicy tarczy 115 lub 125 mm, 3 dodatkowe tarcze tnące, okulary ochronne, rękawice oraz nauszniki. W szlifierkach zastosowano szereg rozwiązań, wpływających na bezpieczną i szybką pracę. System "clic" umożliwia natychmiastową zmianę położenia osłony - podstawowego zabezpieczenia w szlifierce - bez użycia dodatkowych narzędzi, a wymiana tarczy szlifierskiej jest prosta dzięki systemowi blokady wrzeciona. Zestawy są zapakowane w walizkę, która umożliwia wygodne przechowywanie narzędzia i osprzętu.

Oferta rynkowa:
zestaw 2395 (wiertarko-wkrętarka),  zestaw 9170 (szlifierka kątowa 115 mm),  zestaw 9175 (szlifierka kątowa 125 mm), zestaw 6370 (wiertarka udarowa).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej