Elektronarzędzia Boscha

2007-05-24 21:33

Firma Bosch wprowadziła do sprzedaży dwa rodzaje produktów: szlifierki kątowe oraz zestawy Smartset

W modelach szlifierek GWS 21, 24 i 26 zamontowano silniki o mocy 2100, 2400 i 2600 W. Urządzenia wyposażone zostały w dodatkową rękojeść z systemem tłumienia drgań (Vibration Control), stosowaną do tej pory tylko w małych szlifierkach kątowych. System ten obniża do 60% intensywność drgań przenoszonych na rękojeść, chroniąc mięśnie i stawy użytkownika przed chorobą wibracyjną. Bezpieczną pracę szlifierkami GWS gwarantuje wielofunkcyjny włącznik Tricontrol, służący do włączania i wyłączania urządzenia oraz przestawiania na pracę ciągłą. Włącznik wyposażony jest w blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym rozruchem urządzenia. W narzędziach zamontowano seryjnie blokadę wrzeciona, która ułatwia wymianę tarcz szlifierskich.

Wszystkie nowe szlifierki kątowe dostarczane są na rynek w wersjach przystosowanych do tarcz o średnicy 180 lub 230 mm. Droższe modele wyposażone są także w ogranicznik prądu rozruchowego oraz nakrętkę szybkomocującą SDS. Ochronę przed przegrzaniem i przenikaniem do wnętrza drobin pyłu zapewniają powlekane proszkowo nabiegunniki oraz opancerzone uzwojenia twornika. Nowością konstrukcyjną urządzenia jest również aluminiowy kołnierz łożyskowy.
Szlifierka kątowa GWS 26 to urządzenie o największej mocy. Wysoka wydajność zapewnia szybki postęp pracy, nawet przy obróbce trudnych materiałów. Aby uczynić obsługę wygodniejszą użytkownik, może obrócić kabłąkową rękojeść o 90 stopni w prawo lub lewo. Urządzenie GWS 24 również posiada obrotową rękojeść kabłąkową, a silnik o mocy 2400 W zapewnia mu rezerwy energii do wykonania większości prac szlifierskich. Model GWS 21 jest wyposażony w poręczną rękojeść prostą , a jego waga wynosi 4,3 kg. Wybór najwygodniejszej pozycji do pracy umożliwia obrotowa głowica, którą można regulować w zakresie 0-90 stopni w prawo lub lewo.

Oferta rynkowa: 
Szlifierka kątowa GWS 21, GWS 21 - 180 JH, GWS 21 - 230 H, GWS 21 - 230 JH, GWS 24 - 180 JB (S), GWS 24 - 230 B, GWS 24 - 230 JB, GWS 26 - 180 JB (S), GWS 26 - 230 JB (S).

Znaczenie symboli:
H - uchwyt prosty
B - uchwyt zamknięty
J - ogranicznik prądu-rozruchu
S - nakrętka szybkomocująca SDS w zestawie

Zestaw Smartset
We wrześniu na rynku polskim pojawią się nowe zestawy Smartset. Każdy zestaw składa się z elektronarzędzia Skil oraz dodatkowego osprzętu i innych akcesoriów przydatnych w pracy danym urządzeniem. Opakowania różnią się zawartością w zależności od typu elektronarzędzia. Dzięki nowym zestawom cały  komplet potrzebnych akcesoriów użytkownik ma zawsze pod ręką. W zestawie z wiertarko-wkrętarką akumulatorową (model 2395), oprócz narzędzia o napięciu 12 V, znalazł się osprzęt przydatny w wykonywaniu codziennych prac wiertarskich. W skład zestawu wchodzi sześć wierteł do drewna i metalu, końcówki wkręcające z magnetycznym chwytem, nóż stolarski, dwumetrowa taśma miernicza, ołówek oraz zestaw śrub i kołków w trzech najpopularniejszych wielkościach. Do prac wiertarskich przewidziano zestaw Smartset 6370, który składa się z wiertarki udarowej Skil o mocy 550 W, sześciu wierteł, poziomnicy, taśmy mierniczej, ołówka, przystawki do wyłapywania pyłu podczas wiercenia oraz zestawu trzech różnych rozmiarów wkrętów i kołków. Natomiast w zestawach 9170 i 9175 znalazły się szlifierki kątowe o średnicy tarczy 115 lub 125 mm, 3 dodatkowe tarcze tnące, okulary ochronne, rękawice oraz nauszniki. W szlifierkach zastosowano szereg rozwiązań, wpływających na bezpieczną i szybką pracę. System "clic" umożliwia natychmiastową zmianę położenia osłony - podstawowego zabezpieczenia w szlifierce - bez użycia dodatkowych narzędzi, a wymiana tarczy szlifierskiej jest prosta dzięki systemowi blokady wrzeciona. Zestawy są zapakowane w walizkę, która umożliwia wygodne przechowywanie narzędzia i osprzętu.

Oferta rynkowa:
zestaw 2395 (wiertarko-wkrętarka),  zestaw 9170 (szlifierka kątowa 115 mm),  zestaw 9175 (szlifierka kątowa 125 mm), zestaw 6370 (wiertarka udarowa).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej