Duże szlifierki dla profesjonalistów

2008-10-13 12:52

Urządzenia przeznaczone do prac związanych z cięciem i szlifowaniem w budownictwie lądowym, przy budowie mostów, wykańczaniu wnętrz oraz w branży stoczniowej i budowy maszyn. Charakteryzują się dobrym stosunkiem wydajności do ciężaru, ponadto wyposażone są w system ochrony przed odrzutem.

Postęp technologiczny w dziedzinie silników napędowych
Szlifierki kątowe Boscha - GWS 22 LVI Professional oraz GWS 24 LVI Professional - odznaczają się dobrym stosunkiem ich wydajności do ciężaru. Nowe, mniejsze silniki pozwoliły obniżyć ciężar szlifierek nawet o 20% w porównaniu do innych modeli. Było to możliwe dzięki zwiększeniu strumienia indukcji magnetycznej, bez utraty mocy. Zmniejszenie ciężaru o 1 kg to duża ulga dla użytkowników dużych szlifierek, szczególnie, gdy urządzenia trzeba trzymać nad głową albo przez dłuższy czas w poziomie.

Szlifierki dostępne są w dwóch podstawowych klasach mocy: 2200 i 2400 W (moc nominalna). Są to odpowiednie urządzenia do wykonywania czasochłonnych prac związanych z cięciem i szlifowaniem w budownictwie lądowym, przy budowie mostów, wykańczaniu wnętrz oraz w branżach stoczniowej i budowy maszyn.

Kompleksowy pakiet bezpieczeństwa
Szlifierki wyposażone są w system ochrony przed odrzutem - blokada "KickBack Stop", oparta na specjalnie opracowanym układzie elektronicznym. Znacznie lepiej chroni ona użytkownika, niż tradycyjne mechaniczne sprzęgło przeciążeniowe. W razie zaklinowania tarczy w materiale, urządzenie wyłącza się w ciągu ułamków sekund - działając podobnie jak ABS w samochodzie. Maksymalne bezpieczeństwo pracy zapewnia także łatwy w obsłudze, wielofunkcyjny włącznik Tri-Control, z zabezpieczeniem przed ponownym rozruchem, które zapobiega przypadkowemu uruchomieniu się szlifierki po awarii zasilania oraz z systemem łagodnego rozruchu. Opcjonalnie dostępna jest wersja włącznika z funkcją czuwakową.

Innym środkiem bezpieczeństwa, który chroni użytkownika w trakcie pracy, jest osłona tarczy zabezpieczona przed obróceniem. Chroni ona przed odpryskami w razie pęknięcia tarczy. Z takim wyposażeniem urządzenia spełniają normę EN 60745-2-3. Osłona ma dodatkowo system beznarzędziowego ustawiania w dogodnej pozycji.

Szlifierki mają również system "Vibration Control". Czerwone strefy tłumienia drgań na rękojeści głównej i dodatkowej redukują do minimum poziom drgań emitowanych przez urządzenia. Dzięki temu, przy typowych zastosowaniach poziom drgań w szlifierkach nie przekracza wartości 5 m/s2. Wartość ta (zgodnie z normą EN 60745) oznacza, że urządzenie może być używane praktycznie przez cały dzień. Praca może być wykonywana z zachowaniem dbałości o zdrowie pracowników, a pracodawca notuje mniej przerw w pracy spełniając przy tym ustawowe przepisy.

Komfort obsługi zapewnia dostępna w niektórych modelach nakrętka szybkomocująca SDS-clic, dzięki której wymiana tarczy odbywa się bez użycia narzędzi.

Wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii niebieskiej objęte są trzyletnią gwarancją, pod warunkiem dokonania internetowej rejestracji w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.

wrzesień 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej