Duże szlifierki dla profesjonalistów

2008-10-13 12:52

Urządzenia przeznaczone do prac związanych z cięciem i szlifowaniem w budownictwie lądowym, przy budowie mostów, wykańczaniu wnętrz oraz w branży stoczniowej i budowy maszyn. Charakteryzują się dobrym stosunkiem wydajności do ciężaru, ponadto wyposażone są w system ochrony przed odrzutem.

Postęp technologiczny w dziedzinie silników napędowych
Szlifierki kątowe Boscha - GWS 22 LVI Professional oraz GWS 24 LVI Professional - odznaczają się dobrym stosunkiem ich wydajności do ciężaru. Nowe, mniejsze silniki pozwoliły obniżyć ciężar szlifierek nawet o 20% w porównaniu do innych modeli. Było to możliwe dzięki zwiększeniu strumienia indukcji magnetycznej, bez utraty mocy. Zmniejszenie ciężaru o 1 kg to duża ulga dla użytkowników dużych szlifierek, szczególnie, gdy urządzenia trzeba trzymać nad głową albo przez dłuższy czas w poziomie.

Szlifierki dostępne są w dwóch podstawowych klasach mocy: 2200 i 2400 W (moc nominalna). Są to odpowiednie urządzenia do wykonywania czasochłonnych prac związanych z cięciem i szlifowaniem w budownictwie lądowym, przy budowie mostów, wykańczaniu wnętrz oraz w branżach stoczniowej i budowy maszyn.

Kompleksowy pakiet bezpieczeństwa
Szlifierki wyposażone są w system ochrony przed odrzutem - blokada "KickBack Stop", oparta na specjalnie opracowanym układzie elektronicznym. Znacznie lepiej chroni ona użytkownika, niż tradycyjne mechaniczne sprzęgło przeciążeniowe. W razie zaklinowania tarczy w materiale, urządzenie wyłącza się w ciągu ułamków sekund - działając podobnie jak ABS w samochodzie. Maksymalne bezpieczeństwo pracy zapewnia także łatwy w obsłudze, wielofunkcyjny włącznik Tri-Control, z zabezpieczeniem przed ponownym rozruchem, które zapobiega przypadkowemu uruchomieniu się szlifierki po awarii zasilania oraz z systemem łagodnego rozruchu. Opcjonalnie dostępna jest wersja włącznika z funkcją czuwakową.

Innym środkiem bezpieczeństwa, który chroni użytkownika w trakcie pracy, jest osłona tarczy zabezpieczona przed obróceniem. Chroni ona przed odpryskami w razie pęknięcia tarczy. Z takim wyposażeniem urządzenia spełniają normę EN 60745-2-3. Osłona ma dodatkowo system beznarzędziowego ustawiania w dogodnej pozycji.

Szlifierki mają również system "Vibration Control". Czerwone strefy tłumienia drgań na rękojeści głównej i dodatkowej redukują do minimum poziom drgań emitowanych przez urządzenia. Dzięki temu, przy typowych zastosowaniach poziom drgań w szlifierkach nie przekracza wartości 5 m/s2. Wartość ta (zgodnie z normą EN 60745) oznacza, że urządzenie może być używane praktycznie przez cały dzień. Praca może być wykonywana z zachowaniem dbałości o zdrowie pracowników, a pracodawca notuje mniej przerw w pracy spełniając przy tym ustawowe przepisy.

Komfort obsługi zapewnia dostępna w niektórych modelach nakrętka szybkomocująca SDS-clic, dzięki której wymiana tarczy odbywa się bez użycia narzędzi.

Wszystkie profesjonalne elektronarzędzia linii niebieskiej objęte są trzyletnią gwarancją, pod warunkiem dokonania internetowej rejestracji w ciągu 4 tygodni od daty zakupu.

wrzesień 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej