Duża moc z łagodnym rozruchem

2008-10-31 9:56
Duża moc z łagodnym rozruchem
Autor: brak danych

Urządzenie o mocy 2100 W przeznaczone jest do szlifowania elementów z litego metalu lub odlewów, szybkiego usuwania zadziorów, wygładzania spawów o dużej powierzchni, głębokiego cięcia metalu, szczotkowania i usuwania rdzy oraz cięcia betonu i płyt chodnikowych.

Szlifierka kątowa Skil Masters, model 9785, ma funkcję łagodnego rozruchu, która umożliwia łagodny start urządzenia i stopniowe zwiększanie, bez odrzutu, prędkości pracy do maksimum. Model 985 wyposażony jest w zamkniętą rękojeść, pokrytą miękką okładziną Softgrip, co dodatkowo ułatwia kontrolę urządzenia i amortyzuje drgania. Rękojeść boczną, ustawianą w trzech pozycjach, można zamontować z lewej lub z prawej strony urządzenia, a także od góry, co zapewnia bezpieczną pracę. Urządzenie ma wbudowany przycisk blokady wrzeciona, który ułatwia wymianę tarcz.
Wytrzymała, metalowa obudowa przekładni jest odporna na zużycie i uszkodzenia podczas pracy. Przekładnia zaprojektowana została w układzie spiralnym, a łożyska są zabezpieczone przed wnikaniem pyłu. Wymiana szczotek węglowych nie wymaga demontażu całego urządzenia, co wydłuża jego żywotność.

Dane techniczne

maks. średnica tarczy [mm] 230
pobór mocy [W] 2100
prędkość bez obciążenia [obr./min]  6500
maks. średnica otworu tarczy [mm] 22 
gwint wrzeciona   M14
masa [kg] 

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej