Dron z kamerą termowizyjną na pokładzie

2017-11-10 14:32
dron
Autor: Parrot Dron z funkcją termowizji umożliwia kompleksową diagnostykę budynku

Parrot Bebop-Pro Thermal to nowy dron z zaawansowanym systemem termowizji. Wyposażony w kamerę rejestrującą obraz Full HD oraz kamerę termowizyjną, przeznaczony jest między innymi dla branży budowlanej oraz służb publicznych, takich jak np. straż pożarna.

Dron z kamerą termowizyjną - zastosowanie

Parrot Bebop-Pro Thermal to dron wyposażony w sensory i oprogramowanie generujące dane gotowe do integracji w obrębie procesu biznesowego. Dron z kamerą termowizyjną może się przydać w pracy m.in. firm budowlanych, instalatorów paneli fotowoltaicznych, inspektorów budowlanych, ale także służb ratunkowych –  np. strażaków lub ekip poszukiwawczych.

Funkcje drona

Czterowirnikowy dron Bebop-Pro Thermal wyposażony jest w 2 kamery – rejestrującą wideo w rozdzielczości Full HD oraz termowizyjną. Dzięki temu operator może uzyskać szczegółowy obraz otoczenia oraz dodatkowo ma możliwość analizowania danych termicznych w czasie rzeczywistym. Podgląd i analizę obrazu z obu kamer zapewnia bezpłatna aplikacja na smartfony oraz tablety – Parrot FreeFlight Thermal.  
Dron jest lekki, kompaktowy, a jego rozstawienie oraz przygotowanie do lotu zajmuje zaledwie kilka minut. Zasięg dołączonego do zestawu kontrolera Parrot Skycontroller 2 pozwala operatorowi drona precyzyjnie manewrować pojazdem – również w niebezpiecznym środowisku, bez narażania zdrowia.

dron z funkcją termowizji
Autor: Parrot Parrot Bebop-Pro Thermal - dron z kamerą termowizyjną

Aplikacja i 3 tryby termowizji

Aplikacja mobilna FreeFlight Thermal daje możliwość nie tylko kontroli parametrów drona, ale również umożliwia bezpośredni dostęp do obrazu z obu kamer umieszczonych na Bebop-Pro Thermal. W dowolnym momencie w czasie lotu operator może przełączać się między podglądem z kamery Full HD a termowizją. Może również zapisać materiały wideo na 32 GB wbudowanej pamięci drona. Zainstalowana na pokładzie drona Bebop-Pro Thermal lekka (36,5 g) kamera termowizyjna FLIR ONE® wyposażona jest w dwa sensory: RGB (rozdzielczość 1440 x 1080 px), rejestrujący kolorowy obraz oraz sensor termiczny (160 x 120 px), mierzący różnice temperatur. Strumień danych z obu czujników jest łączony w aplikacji FreeFlight Thermal, dając szczegółowy zapis termowizyjny. Dzięki temu operator natychmiast zauważy obszary o podwyższonej temperaturze czy miejsca występowania mostków termicznych. Po dotknięciu ekranu zostanie wyświetlona szacowana temperatura panująca we wskazanym miejscu.  
Dostępne są 3 tryby termowizji:

  • standardowy: wyświetlany jest obraz termiczny w skali od czerwonego (powyżej 160°C) do niebieskiego (poniżej 10°C). Tryb ten służy do szybkiego określania miejsc strat termicznych – nieszczelności budynków,
  • dynamiczny: skala barw obrazu termicznego jest dynamicznie dostosowana do temperatury otoczenia. To pozwala sprawniej identyfikować miejsca ubytków ciepła. Wysokie temperatury oznaczone są barwą czerwoną, chłodniejsze – niebieską,
  • Hotspot: przeznaczony dla strażaków i służb ratunkowych. Tutaj odnotowywane są jedynie najwyższe zarejestrowane temperatury, które następnie nakładane są na obraz RGB.

Użytkownik może odtworzyć zarejestrowane nagrania w każdym z dostępnych trybów, a także wyeksportować je do standardowych formatów wideo.

Inspekcja budynku

14-megapikselowa kamera Parrot Bebop-Pro Thermal umieszczona z przodu drona rejestruje stabilizowany optycznie obraz w rozdzielczości Full HD (1080 px). W połączeniu z aplikacją FreeFlight Thermal umożliwia bezpieczne dokonywanie inspekcji budynków, dokumentując całość przelotu w łatwych do wyeksportowania plikach. 

Cena drona: 7999 zł

drony
Autor: Parrot Dron z funkcją termowizji może być wykorzystywany nie tylko w budownictwie, ale też przez służby publiczne, np. straż pożarną
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej