Do prac wykończeniowych

2008-11-13 13:31

Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne do precyzyjnego cięcia wgłębnego w materiałach takich, jak drewno czy płyta gipsowa, przycinanie rur miedzianych, skracanie wystających gwoździ lub wkrętów, przycinanie ram drzwiowych lub też wycinanie i wymiana uszkodzonych płytek.

Niewielkie, bezprzewodowe urządzenie GOP 10.8 V-LI Professional firmy Bosch, sprawdza się przy różnorodnych pracach wykończeniowych związanych z cięciem, naprawą, dopasowywaniem elementów. Jest to możliwe dzięki szerokiemu asortymentowi akcesoriów oraz wydajności porównywalnej z wydajnością narzędzi sieciowych.

Można szybko i łatwo usunąć pozostałości materiałów, np. zaschniętego kleju do wykładzin, czy uszczelnień silikonowych. Narzędzie nie wykonuje ruchu obrotowego, tylko oscylacyjny. Umożliwia to wykonywanie cięć bez wyszczerbień oraz szlifowanie w narożnikach. Brzeszczoty oraz tarcze ścierne można mocować także pod kątem, w skokach co 30o i mocować śrubą. Prędkość oscylacji jest regulowana za pomocą pokrętła. W ten sposób można dopasować parametry pracy do rodzaju wykonywanego zadania lub właściwości obrabianego materiału. Obwód rękojeści wynosi 175 mm, dzięki czemu urządzenie dobrze leży w dłoni. Obudowa przekładni jest pokryta miękką okładziną Softgrip. Dwa wymienne akumulatory litowo-jonowe ładowane są za pomocą szybkiej, półgodzinnej ładowarki.

Dane techniczne

prędkość bez obciążenia [1/min] 5000-20 000
kąt oscylacji L/P [o] 1,4
napięcie akumulatora [V] 10,8
pojemność akumulatora [Ah] 1,3
czas ładowania [min] 30
długość [mm] 280
wysokość [mm] 95
ciężar [kg] 1

 

październik 2008 r.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej