Do najcięższych prac

2009-08-28 19:31
Do najcięższych prac
Autor: BOSCH

Urządzenia do najcięższych prac budowlanych muszą charakteryzować się silnikiem o wysokiej mocy i dużym momentem obrotowym. Ponadto powinny być wytrzymałe.

Nowe wiertarki udarowe GSB 21-2 RE/RCT Professional firmy Bosch mają wydajne silniki o mocy nawet do 1 300 W i duży moment obrotowy. Te kompaktowe narzędzia służą do wykonywania nawet dużych otworów w murze, betonie, metalu, drewnie czy płytkach ceramicznych. Wykorzystanie za pomocą tych wiertarek koronek wiertniczych lub pił otwornic zapewnia równie łatwą pracę, jak wkręcanie wkrętów lub mieszanie materiałów chemii budowlanej. Długą żywotność produkty zawdzięczają solidnej konstrukcji i wytrzymałej obudowie wykonanej z metalu. Mechaniczne sprzęgło przeciążeniowe Anti-Rotation wpływa na wysoki standard bezpieczeństwa pracy w trudnych warunkach budowlanych.

Do najcięższych prac
Autor: BOSCH

GSB 21-2 RE Professional

Szeroki zakres zastosowań tej wiertarki udarowej obejmuje m.in. wiercenie otworów w murze (Φ do 24 mm), w betonie (Φ do 22 mm) oraz w stali (Φ do 16 mm). Wiertarka z łatwością wierci także otwory w drewnie (Φ do 40 mm), można jej także używać w połączeniu z wiertłami krętymi (Φ do 32 mm), wiertłami sednik (Φ do 38 mm) oraz wiertłami frezowymi (Φ do 40 mm).
Urządzenie ma jednoczęściowy, szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z systemem Auto-Lock, który umożliwia wymianę narzędzi przy użyciu jednej ręki. Rękojeść z innowacyjnym systemem mocowania gwarantuje pewne i bezpieczne trzymanie urządzenia. Kulowe mocowanie przewodu zasilającego, zapewnia maksymalną swobodę ruchu i zmniejsza ryzyko zerwania kabla.
Dzięki obrotowemu szczotkotrzymaczowi wiertarka pracuje z taką samą mocą przy obrotach w prawo i lewo. Istnieje możliwość zamocowania narzędzia w stojaku wiertarskim, ze względu na średnicę kołnierza wrzeciona 43 mm (standard europejski).

GSB 21-2 RCT Professional

Model ten jest wyposażony w silnik o mocy 1300 W oraz dodatkowe funkcje podwyższające komfort i precyzję pracy. Należą do nich: system Bosch Constant Electronic, który utrzymuje stałą prędkość pracy niezależnie od obciążenia oraz System Torque Control umożliwiający wstępny wybór momentu obrotowego, co ułatwia pracę przy seryjnym wkręcaniu wkrętów.

W wyposażeniu standardowym obydwu urządzeń znajdzie się szybkozaciskowy uchwyt 13 mm, dodatkowa rękojeść, ogranicznik głębokości (210 mm) oraz praktyczna walizka narzędziowa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej