Do łatwego pomiaru różnicy poziomów i nie tylko

2008-10-31 11:21
Poziomnica elektroniczna
Autor: Stanley

Nowoczesna elektroniczna poziomnica umożliwiająca łatwy i samodzielny pomiar poziomów w każdym terenie, nawet za istniejącymi przeszkodami.

Compulevel - elektroniczna poziomnica firmy Stanley - to urządzenie, które ma 15 zaprogramowanych funkcji służących do wykonywania pomiaru wysokości i niwelacji. Przydaje się niemal na każdym etapie wnoszenia budynku: od planowania terenu pod zabudowę, przez wykopy, budowę, aż po prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu. Zakres pracy poziomnicy to: w pionie - 12 m, w poziomie - koło o średnicy 60 m. Obliczenia wykonywane przez urządzenie są niezwykle precyzyjne (praca po krzywej z dokładnością do 3 mm). Dzięki funkcji Carry (umożliwiającej dowolną lokalizację urządzenia), pomiaru wysokości można dokonywać w różnych zakresach i z licznymi ustawieniami bez żmudnych obliczeń i niebezpieczeństwa błędów.

 

 

 

Poziomnica działa w systemie, który umożliwia między innymi: gromadzenie i opracowywanie danych, przeprowadzanie szybkich analiz i zestawień, a także tworzenie profili działek, odcinków oraz map topograficznych.
W odróżnieniu od typowych laserowych systemów pomiarowych, wyniki odczytów i analiz są wyświetlane w ułamku sekundy (0,0001 sek.) na dużym, czytelnym ekranie LCD. Podobnie jak całe urządzenie, ekran jest odporny na trudne warunki pogodowe.
Istotnym atutem produktu jest także zapis danych - pojemna pamięć umożliwia zachowanie wyników 137 odczytów przez nieograniczony czas (nawet bez baterii).
Urządzenie jest zasilane jedną alkaiczną baterią - 9V, która umożliwia pracę poziomnicy przez ponad 60 godzin.

Korzystanie z urządzenia jest ułatwione dzięki możliwości wyboru dowolnej skali pomiarowej (z sześciu dostępnych). Warto także podkreślić, że do pomiarów nie jest konieczny drugi pracownik - niezbędny podczas wykonywania pomiarów tradycyjnymi metodami. Możliwe jest również samodzielne kalibrowanie oraz sprawdzanie poziomnicy w terenie.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej