Do łatwego pomiaru różnicy poziomów i nie tylko

2008-10-31 11:21
Poziomnica elektroniczna
Autor: Stanley

Nowoczesna elektroniczna poziomnica umożliwiająca łatwy i samodzielny pomiar poziomów w każdym terenie, nawet za istniejącymi przeszkodami.

Compulevel - elektroniczna poziomnica firmy Stanley - to urządzenie, które ma 15 zaprogramowanych funkcji służących do wykonywania pomiaru wysokości i niwelacji. Przydaje się niemal na każdym etapie wnoszenia budynku: od planowania terenu pod zabudowę, przez wykopy, budowę, aż po prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu. Zakres pracy poziomnicy to: w pionie - 12 m, w poziomie - koło o średnicy 60 m. Obliczenia wykonywane przez urządzenie są niezwykle precyzyjne (praca po krzywej z dokładnością do 3 mm). Dzięki funkcji Carry (umożliwiającej dowolną lokalizację urządzenia), pomiaru wysokości można dokonywać w różnych zakresach i z licznymi ustawieniami bez żmudnych obliczeń i niebezpieczeństwa błędów.

 

 

 

Poziomnica działa w systemie, który umożliwia między innymi: gromadzenie i opracowywanie danych, przeprowadzanie szybkich analiz i zestawień, a także tworzenie profili działek, odcinków oraz map topograficznych.
W odróżnieniu od typowych laserowych systemów pomiarowych, wyniki odczytów i analiz są wyświetlane w ułamku sekundy (0,0001 sek.) na dużym, czytelnym ekranie LCD. Podobnie jak całe urządzenie, ekran jest odporny na trudne warunki pogodowe.
Istotnym atutem produktu jest także zapis danych - pojemna pamięć umożliwia zachowanie wyników 137 odczytów przez nieograniczony czas (nawet bez baterii).
Urządzenie jest zasilane jedną alkaiczną baterią - 9V, która umożliwia pracę poziomnicy przez ponad 60 godzin.

Korzystanie z urządzenia jest ułatwione dzięki możliwości wyboru dowolnej skali pomiarowej (z sześciu dostępnych). Warto także podkreślić, że do pomiarów nie jest konieczny drugi pracownik - niezbędny podczas wykonywania pomiarów tradycyjnymi metodami. Możliwe jest również samodzielne kalibrowanie oraz sprawdzanie poziomnicy w terenie.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej