DMF 10 Zoom

2007-10-10 12:13

W przypadku wykrycia w ścianie metalu lub przewodów elektrycznych i przytrzymania przycisku zoom możliwe jest dokładniejsze sprawdzenie położenia obiektu. Urządzenie lokalizuje metale żelazne do głębokości 10 cm. Przy miedzii maksymalna głębokość detekcji wynosi 8 cm.

Firma Bosch wprowadziła do sprzedaży wykrywacz DMF 10 Zoom. Urządzenie lokalizuje nie tylko metale i przewody elektryczne, ale także konstrukcje drewniane w ścianach. Dzięki funkcji zoom przyrząd umożliwia znacznie dokładniejszą lokalizację w porównaniu do innych modeli urządzenia tej klasy. W przypadku wykrycia w ścianie metalu lub przewodów elektrycznych i przytrzymania przycisku zoom możliwe jest dokładniejsze sprawdzenie położenia obiektu. Urządzenie lokalizuje metale żelazne do głębokości 10 cm. Przy miedzii maksymalna głębokość detekcji wynosi 8 cm. Dzięki wykrywaczowi DMF 10 Zoom nie ma już ryzyka uszkodzenia przewodu elektrycznego podczas wiercenia.
Nowy produkt nie tylko wskazuje miejsca, w których nie powinno się wykonywać wierceń, lecz również może zlokalizować odpowiednie elementy w ścianie. Taka informacja przydaje się w momencie, gdy zamierzamy zamocować szafki wiszące bezpośrednio do konstrukcji drewnianej w ścianie. W trybie detekcji drewna czułość wykrywacza można zwiększyć przytrzymując odpowiedni przycisk, co umożliwia lokalizację również głębiej usytuowanych elementów drewnianych, np. pod grubymi płytami gipsowo-kartonowymi. Pozytywny wynik wyszukiwania wykrywacz sygnalizuje zmianą koloru diody LED w kształcie pierścienia - z zielonego na czerwony - oraz dodatkowo sygnałem dźwiękowym. Rezultat detekcji ukazuje się w formie graficznej na dużym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym (LCD). Jeżeli wykrywacz zlokalizuje przewody elektryczne pod napięciem, pojawi się symbol błyskawicy oraz dodatkowy 5-segmentowy wskaźnik umożliwiający dokładniejszą lokalizację na wyświetlaczu. Jeżeli natomiast urządzenie znajdzie się w pobliżu przewodu dioda zacznie migać na czerwono i rozlegnie się sygnał ostrzegawczy.
Przez otwór w narzędziu użytkownik może zaznaczyć zarys lub środek zlokalizowanego obiektu. Obsługa wykrywacza jest łatwa. Funkcja automatycznej kalibracji zapobiega błędom pomiarowym i umożliwia szybszą pracę. Płaską obudowę łatwo przesuwać wzdłuż ściany dzięki antypoślizgowej okładzinie Softgrip. W wyposażeniu standardowym urządzenia znajdują się bateria i pokrowiec.

 

Dane techniczne

 

Wykrywane materiały

Żelazo zbrojeniowe, stal, metale nieżelazne,

Konstrukcje drewniane

Przewody pod napięciem oraz nie przewodzące

Głębokość pomiaru

-

Maks. Głębokość pomiaru w stali

100 mm

Maks. Głębokość wykrywania w miedzi

80 mm

Automatyczny wyłącznik, po ok.

5 min

Zasilanie

1 bateria x 9 V 6LR61

Dokładność

-

Jednostka

-

Ciężar, ok.

0,24 kg

Długość

204 mm

Szer.

83 mm

Wysokość

30 mm

 

DMF 10 Zoom
Autor: BOSCH
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej