Długo ostra

2009-09-21 16:48
Długo ostra
Autor: STIHL

Zaletą nowej piły łańcuchowej jest nie tylko długa żywotność, ale i komfort pracy.

Długo ostra
Autor: STIHL

Picco Duro firmy STIHL to niskoprofilowa pilarka łańcuchowa wykonana z twardego stopu metalu. W porównaniu ze standardowymi piłami łańcuchowymi, pozostaje ona 4-krotnie dłużej ostra, dlatego przyda się podczas cięcia zabrudzonego drewna lub desek szalunkowych.

Urządzenie swoją trwałość i wytrzymałość zawdzięcza zębom tnącym z drobnoziarnistego karbidu wolframu, którego twardość porównywalna jest z diamentem, natomiast komfort pracy - specjalnym „garbom” ogniw napędowych, które występują przed każdym zębem tnącym. Ich zadaniem jest redukowanie drgań i ograniczenie tendencji do odbić (dzięki nim ząb tnący wcina się łagodnie i miękko w strukturę drewna redukując efekt odbicia).

Pracując pilarką wyposażoną w piłę łańcuchową Picco Duro, można zredukować poziom wibracji o 30% dzięki zastosowaniu skośnych faz na stopach zębów tnących. Te małe, ale istotne szczegóły konstrukcyjne nowej piły, umożliwiają amortyzację zębów tnących podczas cięcia.

STIHL konstruuje, testuje i rozwija oraz produkuje układy tnące do swoich pilarek. Opracowane urządzenia i prowadnice ustanawiają standardy jakości, np. nowego łańcucha Picco Duro nie trzeba ciągle ostrzyć. Do tej pory było to konieczne w czasie pracy, gdy piła miała kontakt z piaszczystym podłożem, w szczególności, gdy trzeba było ciąć mocno zapiaszczone drewno lub deski szalunkowe pokryte zastygłym betonem.

Piła może być stosowana przez cieśli, drwali oraz innych pracowników budowlanych, a także sadowników. Piła przyda się również podczas porządków na placu budowy oraz przy cięciu drewna opałowego.

Dane techniczne
łańcuch tnący z twardego drobnoziarnistego karbidu wolframu
długość prowadnicy [cm] 30–45
podziałka  3/8“
szerokość ogniwa prowadzącego  [mm] 1,3

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej