Dekorowanie ścian

2009-08-26 8:00
Dekorowanie ścian
Autor: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

Narzędzia malarskie usprawniają pracę i pozwalają osiągać profesjonalne efekty dekoracyjne.

Kolekcja narzędzi MAGNAT firmy Śnieżka S.A. obejmuje zarówno podstawowe narzędzia (pędzle, wałki), jak również te zaawansowane, pozwalające uzyskać różnorodne efekty dekoracyjne, np.: pace, szpachelki, rękawice, gąbki czy specjalne wałki do dekoracji (5 wzorów). Narzędzia przeznaczone są do wykonywania powłok malarskich, lakierniczych i dekoracyjnych.

W ofercie, obok tradycyjnych pędzli do farb wodnych oraz rozpuszczalnikowych, znajdują się płaskie skośne pędzle MAGNAT, służące do malowania kątów i wykonywania połączeń dwóch kolorów. Pędzle mają ergonomiczny kształt, dopasowany do sposobu ułożenia ręki podczas malowania. Wszystkie wykonane są z gęstego, syntetycznego włosia, dzięki czemu charakteryzuje je długa żywotność i sztywność włosia w trakcie malowania.
Do wyboru są również wałki o różnej szerokości i wysokości włosia (runa). Do malowania dużych powierzchni można użyć wałki szerokie, ponad 20-centymetrowe, do małych powierzchni oraz precyzyjnych prac należy wybrać miniwałki o mniejszej średnicy i szerokości około 10 cm. Zróżnicowana wysokość włosia (od 10 do 25 mm) pozwala na sprawne nakładanie koloru na wszystkie typy ścian: od bardzo gładkich, przez porowate, aż po strukturalne.
Ciekawe efekty można uzyskać również dzięki pacom, szpachelkom, gąbkom i wałkom dekoracyjnym. Są to np. pace weneckie do aplikacji Stiuku Weneckiego MAGNAT Style, pace gąbkowe sprawdzające się w aplikacji Marmuru Klasycznego, Trawertynu, czy Pergameno MAGNAT Style, a nawet specjalna rękawica do dekoracji, która ułatwia wykonywanie tzw. „przecierek”. W kolekcji można też znaleźć pięć gumowych wałków, dzięki którym można uzyskać ciekawe efektyy.

W ofercie znalazła się również usprawniająca pracę lekka, teleskopowa rączka do wałków malarskich lub kija malarskiego. Pozwala ona bez pomocy drabiny sięgnąć nawet na odległość 240 cm.

Dekorowanie ścian
Autor: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej