Dalmierz z kontrastującą wiązką lasera

2007-12-18 14:20

Dalmierz laserowy PD 42, znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba obliczyć kubaturę pomieszczeń, powierzchnię ścian, itp. Dobrze spisuje się w trakcie dokonywania pomiarów na zewnątrz, przy dużym nasłonecznieniu.

Urządzenie znacznie przyspiesza i ułatwia dokonywanie precyzyjnych pomiarów pionowych, gdzie tradycyjne miarki często wymagają asysty dwóch pracowników. Może być używany przy wykonywaniu konstrukcji stalowych (z wykorzystaniem końcówki przedłużającej i celownika optycznego) oraz przy szybkich i dokładnych pomiarach otworów przed montażem prefabrykowanych ościeżnic.

Technika impulsowa oraz precyzyjna optyka, umożliwiają szybkie i łatwe pomiary odległości na dystansie od 5 cm do 200 m. Zintegrowany z dalmierzem celownik znacznie ułatwia pracę w warunkach zewnętrznych, gdzie niekiedy duże nasłonecznienie utrudnia dokonywanie pomiarów (mocno kontrastująca wiązka lasera). Dalmierz wyposażono także w potrójną funkcję Pitagorasa. Duży, podświetlany wyświetlacz pozwala bezbłędnie odczytać wyniki nawet w warunkach słabego lub zerowego oświetlenia. Dwie libelki umożliwiają optymalne wypoziomowanie dalmierza. Dodatkowe cechy takie jak: boczny przycisk pomiarowy lub gwint boczny do zamocowania dalmierza na statywie sprawiają, że jest urządzeniem pomiarowym przydatnym na każdej budowie.

W celu zapewnienia niezawodności urządzeń i pewność pomiarów, producent zaleca regularne, średnio raz w roku, sprawdzanie przyrządów laserowych i detektorów. W ramach serwisu kalibracyjnego, który zapewnia firma  uzyskuje się potwierdzenie, że dokładność sprawdzanego urządzenia odpowiada wymaganiom podanym w instrukcji obsługi. W przypadku stwierdzenia niedokładności, nastąpi ponowne wyregulowanie urządzenia w ramach serwisu kalibracyjnego. Certyfikat kalibracji może być przede wszystkim istotny dla firm, które są certyfikowane wg systemów ISO 900X.

Dalmierz laserowy jest objęty pakietem "Serwis na całe życie". W ramach pakietu serwisowanie i konserwowanie urządzenia jest bezpłatne przez 2 lata. Dodatkowo, wszystkie usterki, wynikające z wad fabrycznych i materiałowych, są usuwane bezpłatnie przez cały okres użytkowania dalmierza.

Dane techniczne

laser 635 nm, klasa 2 (IEC 825 -1), II (FDA 21 CFR)
zakres pomiarowy 5 cm do 100 m (bez płytki celowniczej), z płytką celowniczą do 200 m
dokładność +/- 1,0 mm
funkcje pomiarowe pomiar pojedyńczy i ciągły
funkcje obliczeniowe powierzchnia, objętość, +, -, Pitagoras, pamięć, pomiar z opóźnieniem, Min/Max, wytyczanie, powierzchnia do malowania
wymiary (dł. × szer. × wys.) 120 x 55 x 28 mm
ciężar 200 g (z bateriami)

 

Wyposażenie standardowe:
- dalmierz laserowy PD 42
- klucz
- futerał
- smycz na rękę
- instrukcja obsługi w języku polskim

Producentem urządzenia jest firma Hilti.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej