Dalmierz z kontrastującą wiązką lasera

2007-12-18 14:20

Dalmierz laserowy PD 42, znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba obliczyć kubaturę pomieszczeń, powierzchnię ścian, itp. Dobrze spisuje się w trakcie dokonywania pomiarów na zewnątrz, przy dużym nasłonecznieniu.

Urządzenie znacznie przyspiesza i ułatwia dokonywanie precyzyjnych pomiarów pionowych, gdzie tradycyjne miarki często wymagają asysty dwóch pracowników. Może być używany przy wykonywaniu konstrukcji stalowych (z wykorzystaniem końcówki przedłużającej i celownika optycznego) oraz przy szybkich i dokładnych pomiarach otworów przed montażem prefabrykowanych ościeżnic.

Technika impulsowa oraz precyzyjna optyka, umożliwiają szybkie i łatwe pomiary odległości na dystansie od 5 cm do 200 m. Zintegrowany z dalmierzem celownik znacznie ułatwia pracę w warunkach zewnętrznych, gdzie niekiedy duże nasłonecznienie utrudnia dokonywanie pomiarów (mocno kontrastująca wiązka lasera). Dalmierz wyposażono także w potrójną funkcję Pitagorasa. Duży, podświetlany wyświetlacz pozwala bezbłędnie odczytać wyniki nawet w warunkach słabego lub zerowego oświetlenia. Dwie libelki umożliwiają optymalne wypoziomowanie dalmierza. Dodatkowe cechy takie jak: boczny przycisk pomiarowy lub gwint boczny do zamocowania dalmierza na statywie sprawiają, że jest urządzeniem pomiarowym przydatnym na każdej budowie.

W celu zapewnienia niezawodności urządzeń i pewność pomiarów, producent zaleca regularne, średnio raz w roku, sprawdzanie przyrządów laserowych i detektorów. W ramach serwisu kalibracyjnego, który zapewnia firma  uzyskuje się potwierdzenie, że dokładność sprawdzanego urządzenia odpowiada wymaganiom podanym w instrukcji obsługi. W przypadku stwierdzenia niedokładności, nastąpi ponowne wyregulowanie urządzenia w ramach serwisu kalibracyjnego. Certyfikat kalibracji może być przede wszystkim istotny dla firm, które są certyfikowane wg systemów ISO 900X.

Dalmierz laserowy jest objęty pakietem "Serwis na całe życie". W ramach pakietu serwisowanie i konserwowanie urządzenia jest bezpłatne przez 2 lata. Dodatkowo, wszystkie usterki, wynikające z wad fabrycznych i materiałowych, są usuwane bezpłatnie przez cały okres użytkowania dalmierza.

Dane techniczne

laser 635 nm, klasa 2 (IEC 825 -1), II (FDA 21 CFR)
zakres pomiarowy 5 cm do 100 m (bez płytki celowniczej), z płytką celowniczą do 200 m
dokładność +/- 1,0 mm
funkcje pomiarowe pomiar pojedyńczy i ciągły
funkcje obliczeniowe powierzchnia, objętość, +, -, Pitagoras, pamięć, pomiar z opóźnieniem, Min/Max, wytyczanie, powierzchnia do malowania
wymiary (dł. × szer. × wys.) 120 x 55 x 28 mm
ciężar 200 g (z bateriami)

 

Wyposażenie standardowe:
- dalmierz laserowy PD 42
- klucz
- futerał
- smycz na rękę
- instrukcja obsługi w języku polskim

Producentem urządzenia jest firma Hilti.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej