Czyste miejsce pracy

2008-09-29 14:24
Czyste miejsce pracy
Autor: brak danych

Odkurzacze przemysłowe, przeznaczone do pracy na mokro i na sucho, umożliwiają utrzymanie w czystości stanowiska pracy podczas cięcia, szlifowania a nawet wiercenia diamentowego.

Odkurzacze Hilti VC 40-U i VC 20-U przystosowane są do zbierania pyłów klasy L, natomiast VC 40-M i VC 20-M - pyłów klasy M, w tym również pyłów z drewna (pyły poszczególnych klas różnią się od siebie wartością OEL, czyli dopuszczalną wartością narażenia zawodowego [Occupational Exposure Limits]; w klasie L stężenie pyłu w powietrzu  >1 mg/m3, natomiast w klasie M  >0,1 mg/m3). Wyposażono je w technologię automatycznego czyszczenia filtra (co 15 s), dzięki czemu utrzymują stałą, wysoką wydajność ssania. Do korzystania z tych urządzeń wystarczy jeden filtr, zarówno do pracy na sucho, jak i na mokro. Łatwy dostęp do filtrów umożliwia komfortową obsługę i oszczędność czasu przy ich wymianie. Nowa konstrukcja zbiornika ułatwia usuwanie szlamu.

Odkurzacze są dopasowane do innych elektronarzędzi Hilti i tworzą w połączeniu z nimi system odsysania pyłu DRS (pył jest zasysany u samego źródła i odprowadzany do zbiornika, dzięki czemu praca jest mniej szkodliwa dla zdrowia). Jednocześnie zwiększono trwałość użytkową urządzeń - cząsteczki pyłu i zanieczyszczenia powstałe podczas wiercenia nie dostają się do łożysk, trybów i mechanizmów. Specjalne elektrody zabezpieczają odkurzacze przed uszkodzeniem w wyniku zalania. Duże koła gwarantują mobilność na placu budowy.

Urządzenia są objęte programem "Serwis na całe życie", w ramach którego serwisowanie ich i konserwowanie jest bezpłatne przez 2 lata. Po tym okresie proponowany jest program "Ograniczonych Kosztów Napraw", który - dzięki uproszczonej procedurze - gwarantuje szybką naprawę oraz z góry określone, mieszczące się w limicie koszty. Przez cały okres użytkowania urządzeń, wszelkie usterki wynikające z wad fabrycznych i materiałowych są usuwane bezpłatnie (w ramach gwarancji producenta).

Dane techniczne

symbol odkurzacza  VC 20-U/M   VC 40-U/M 
napięcie znamionowe [V]  230  230 
pobór mocy  [W] 1200  1200 
maksymalna wydajność ssania [l/s]  61  61 
pojemność zbiornika [l]  15  25 
efektywna masa pyłu [kg] 25  40 
automatyczne czyszczenie filtra  co 15 s  co 15 s 
klasa odponości na pył  L/M  L/M 
stopień ochrony - zabezpieczenie przed bryzgami wody  IP X4  IP X4 
zinterowane gniazdo wtykowe  tak  tak 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej