Cięcie drewna, metalu i profili z PVC

2008-07-10 11:45

Jest to urządzenie oparte na opatentowanym systemie nastawianej rękojeści Revolver regulowanej w zakresie 60o. Zwarta konstrukcja, dzięki swojej ergonomii umożliwia dostosowanie piły do pracy na różnych wysokościach i w różnych pozycjach.

Piła prosta WT401KE marki WORX napędzana jest silnikiem komutatorowym o mocy 800 W. Ma płynną regulację obrotów silnika pozwalającą na dostosowanie parametrów cięcia do obrabianych materiałów. Przy zastosowaniu odpowiedniego brzeszczotu możliwe jest cięcie elementów składających się z różnych materiałów. Piła ma również możliwość cięcia profili okiennych: tnie jednocześnie stal i PVC oraz uzbrojoną drewnianą ramę drzwi. Przecina również elementy z betonu komórkowego. Urządzenie ma funkcję podcinania, z możliwością regulowania jej w czterech zakresach.

Piła nie wymaga konserwacji smarem, a wymianę szczotek węglowych można przeprowadzić bezserwisowo, we własnym zakresie. Dodatkowym udogodnieniem jest obsługiwany bezkluczowo uchwyt brzeszczotu. Dla poprawienia widoczności i podwyższenia precyzji cięcia, piła została wyposażona w oświetlenie (LED) pola roboczego. Urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu - podczas cięcia stali nie występuje iskrzenie.

Długi, trzymetrowy przewód zasilający w osłonie odpornej na zmiany temperatury pozwala na znacznie większy zasięg pracy, bez konieczności użycia dodatkowego przedłużacza. Niewielka waga urządzenia pozwala na wykonywanie pracy bez dużego wysiłku. Dodatkowym udogodnieniem jest stabilny uchwyt, pokryty w 100% gumą, który daje lepszą kontrolę nad piłą.

parametry techniczne
moc przyłączeniowa 800 W
obroty biegu jałowego 0-2700 min-1
skok brzeszczotu piły 28 mm
waga 4,5 kg 
maks. głębokość cięcia - drewno: 208 mm
- metal: 13 mm
- profil PVC: 150 mm

 

Producentem piły jest firma Positec.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej