Cięcie drewna, blachy i stali

2009-05-07 11:51
Cięcie drewna, blach i stali
Autor: Lange Łukaszuk sp.j.

Praca z piłą szablastą, której przekładnia umieszczona jest w specjalnej osłonie pokrytej gumą, jest zdecydowanie wygodniejsza. Ponadto urządzenie charakteryzuje się odczuwalną redukcją wibracji.

Cięcie drewna, blach i stali
Autor: Lange Łukaszuk sp.j.
Cięcie drewna, blach i stali
Autor: Lange Łukaszuk sp.j.

Silnik o mocy znamionowej 1200 Wat, czyni piłę szablastą 1200 SPE marki KRESS maszyną wszechstronną i odpowiednią do każdego rodzaju robót, zapewniając dobre parametry cięcia w różnych warunkach, nawet w dużej wilgotności.
Z kolei praca z trybem podcinania,  który można opcjonalnie włączać i wyłączać, pomaga uniknąć powstawaniu nieestetycznych i zbędnych zadziorów. Jest to szczególnie istotne w przypadku prac w drewnie, gdzie tryb podcinania pozwala na precyzyjne cięcie materiału, bez żadnych poprawek.

Piła została wyposażona w system preselekcji prędkości, aby łatwiej i bezpiecznej użytkować narzędzie. Za pomocą 6-stopniowego pokrętła umieszczonego z boku obudowy, użytkownik może ustawić prędkość początkową, aby wyeliminować moment zaskoczenia potężną mocą  piły.
Urządzenie może być wykorzystywane do cięcia drewna o grubości do 300 mm, stalowych profili o grubości do 130 mm, oraz profili z PVC o grubości do 160 mm.

Pełnofalowe sterowanie elektroniczne częstotliwości skoków (0–2600 liczba/min) pozwala na pełną optymalizację obciążenia silnika, dostosowując prędkość skokową do rodzaju ciętego materiału. Funkcja ta chroni silnik przed przegrzaniem.
Żywotność narzędzia zwiększają także specjalnie utwardzone elementy przekładni, stalowe łożyska i wytrzymała obudowa. Z kolei na wydajność cięcia ma wpływ dłuższy, czterometrowy kabel zasilający, który umożliwia pracę nie tylko przy samym źródle zasilania.

System szybkiej wymiany brzeszczotu nie wymaga użycia żadnych dodatkowych narzędzi, aby dokonać zmiany części tnącej. Wymiana następuje poprzez odkręcenie tulejki i ręczne wyjęcie brzeszczotu, co ogranicza niepożądane przestoje w pracy. Długą żywotność brzeszczotów zapewnia zastosowanie ogranicznika głębokości cięcia, który jest również regulowany beznarzędziowo. Ogranicznik chroni użytkownika oraz mechanizm przekładni przed ryzykiem przypadkowego zablokowania brzeszczotu.

dane techniczne
moc [W] 1500
liczba skoków bez obciążenia [1/min] 0–2600
długość skoku [mm] 28
maks. grubość cięcia: (drewno, stal i rury stalowe, PVC) [mm] 300/130/160
wymiary (dł./wys.) [mm] 460/60
masa piły [kg] 4


Dystrybutor firma Lange Łukaszuk sp. j. wprowadza program gwarancji zwrotu gotówki w ciągu 14 dni. Teraz każdy użytkownik, który zakupi jedno z elektronarzędzi Kress, ma możliwość wykonania nim dowolnych prac, a jeżeli nie będzie zadowolony z efektów, w ciągu czternastu dni od daty zakupu może zwrócić narzędzie do punktu sprzedaży.
Programem gwarancji zwrotu gotówki objęta jest również piła szablasta.
Dodatkowo istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na elektronarzędzia firmy KRESS o kolejny rok. Tym samym 2-letni okres gwarancji, po zarejestrowaniu narzędzia na stronie internetowej dystrybutora, wydłuża się do 3 lat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej