Bruzdownica GNF 35 CA

2007-05-24 21:18
Bruzdownica GNF 35 CA
Autor: BOSCH

Bruzdownica przy pomocy dwóch diamentowych tarcz wycina dwie szczeliny znajdujące się względem siebie w odległości od 3 do 39 mm. Głębokość cięcia jest ustawiana bezstopniowo w zakresie 0-35 mm. 

Od marca na rynku jest dostępna bruzdownica GNF 35 CA. Narzędzie przeznaczone dla elektryków i instalatorów urządzeń sanitarnych, wycina w murach szczeliny pod przewody elektryczne lub rury wodociągowe, przy minimalnej emisji pyłu.
Bruzdownica przy pomocy dwóch diamentowych tarcz wycina dwie szczeliny znajdujące się względem siebie w odległości od 3 do 39 mm. Głębokość cięcia jest ustawiana bezstopniowo w zakresie 0-35 mm. Materiał pozostały pomiędzy szczelinami można w łatwy sposób podważyć i usunąć. Obsługę urządzenia ułatwia kompaktowa konstrukcja i niewielki ciężar (4,1 kg). Silnik o mocy 1400 W wyposażony jest w system "Constant-Electronic", który pozwala utrzymać prędkość obrotową na takim samym poziomie, nawet przy zwiększonym obciążeniu urządzenia. Dzięki temu bruzdownica pracuje z równomierną szybkością, a tarcze diamentowe mają długą żywotność. Cztery przesuwające się lekko rolki oraz wysoka stabilność stopy ślizgowej, wykonanej ze stali szlachetnej, w połączeniu z wyraźnie zaznaczonymi punktami cięcia umożliwiają łatwe i precyzyjne prowadzenie elektronarzędzia. Ergonomiczna rękojeść z trzema pozycjami ułożenia dłoni ułatwia obsługę bruzdownicy. Zamknięta pokrywa ochronna pozwala odsysać pył przy pomocy zewnętrznego odkurzacza i pomaga uniknąć uciążliwego gromadzenia się pyłu w miejscu pracy. Montowana seryjnie blokada ponownego rozruchu zapobiega przypadkowemu uruchomieniu urządzenia, (np. przy włożeniu do kontaktu wtyczki przewodu lub przy ponownym włączeniu bezpieczników). Wielostopniowy system ochrony przeciwpyłowej zapobiega wnikaniu pyłu do wnętrza obudowy przekładni bruzdownicy. Wydłuża to znacznie okres użytkowania urządzenia. Wyświetlacz serwisowy informuje użytkownika o konieczności wymiany szczotek węglowych (na ok. 8 godzin roboczych przed wymianą).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej