Bosch Wireless Charging - system bezprzewodowego ładowania elektronarzędzi

2015-03-06 13:58
bezprzewodowe ładowanie elektronarzędzi
Autor: BOSCH System Bosch Wireless Charging daje użytkownikom możliwość efektywniejszej pracy - akumulator pozostaje w narzędziu i w czasie każdej przerwy w pracy można odłożyć narzędzie na ładowarkę

Bosch prezentuje Wireless Charging - system indukcyjnego ładowania akumulatorów do elektronarzędzi. W tym momencie zapasowy akumulator przestaje być potrzebny, a elektronarzędzia są zawsze gotowe do pracy. System Wireless Charging jest w pełni kompatybilny z profesjonalnymi elektronarzędziami Bosch, zasilanymi akumulatorami litowo-jonowymi 18 V.

System Bosch Wireless Charging otwiera nowy rozdział w technologii ładowania akumulatorów i umożliwia wydajną, oszczędną i szybką pracę elektronarzędziami akumulatorowymi. W skład systemu wchodzi ładowarka akumulatorowa GAL 1830 W Professional i akumulator litowo-jonowy GBA 18 V 2,0 Ah MW-B Professional. Bosch planuje rozbudowę systemu o kolejne komponenty.

Jak działa Bosch Wireless Charging

System bazuje na ładowaniu indukcyjnym. W nadajniku wytwarzane jest za pomocą cewki zmienne pole magnetyczne. Cewka ma również odbiornik. Na cewkę oddziałuje zmienne pole magnetyczne – w ten sposób indukowane jest napięcie i dochodzi do przepływu prądu. W przypadku systemu Bosch Wireless Charging oznacza to, że ładowarka wytwarza pole magnetyczne odbierane przez akumulator i przekształca je w prąd ładowania. Przesyłana moc jest ponad 50 razy większa niż w przypadku konwencjonalnych elektrycznych szczoteczek do zębów (1 W), co pozwala osiągnąć podobny czas ładowania jak w przypadku zwykłych ładowarek do elektronarzędzi.

Zalety bezprzewodowego systemu ladowania

Bezprzewodowy przesył energii jest zdecydowanie tańszy niż konwencjonalne systemy ładowania, ponieważ nie wymaga zapasowego akumulatora czy stacji ładujących. System Bosch Wireless Charging daje użytkownikom wygodę i możliwość efektywniejszej pracy - akumulator pozostaje w narzędziu i w czasie każdej przerwy w pracy można odłożyć narzędzie na ładowarkę. Ładowanie staje się w ten sposób elementem procesu pracy, dzięki czemu narzędzie jest zawsze gotowe do użycia. System Bosch Wireless Charging zapewnia pełną kompatybilność – akumulatory indukcyjne można stosować we wszystkich profesjonalnych elektronarzędziach Bosch zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi 18V (Flexible Power System). Ładowarki są wytrzymałe, nie mają odkrytych styków, co uodparnia je na działanie wody, pyłu i zanieczyszczeń, a także zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

Bezprzewodowa ładowarka i akumulator 18 V

Ładowarka GAL 1830 W Professional i akumulator GBA 18 V 2,0 Ah MW-B Professional to pierwsze urządzenia systemu. GAL 1830 W Professional jest najmniejszą obecnie ładowarką do akumulatorów litowo-jonowych 18 V. Podobnie jak akumulator, ładowarka jest wyposażona w układ elektroniczny Wireless Intelligence. Zapewnia on komunikację pomiędzy ładowarką a akumulatorem, uruchamia proces ładowania i dopasowuje go do aktualnego stanu akumulatora. Gwarantuje to ładowanie akumulatora zawsze w optymalnym zakresie temperatur i wydłuża jego żywotność. Jednym z elementów rozwiązania systemowego jest ramka, szczególnie przydatna do zastosowań stacjonarnych, którą można zamontować na ławach roboczych, regałach lub innych powierzchniach roboczych. Ramka jest uniwersalnym, bezpiecznym uchwytem dla ładowarki, akumulatora i narzędzia.
GBA 18 V 2,0 Ah MW-B Professional to kompaktowy akumulator 18 V, łączący zalety nowej technologii z zaletami dotychczasowego systemu Flexible Power System. Akumulator o pojemności 2,0 Ah ma wskaźnik stanu naładowania i jest wyposażony w obudowę Bosch CoolPack, która skutecznie odprowadza ciepło. Zarówno technologia CoolPack, jak i brak efektu pamięci w przypadku akumulatorów litowo-jonowych wpływają pozytywnie na żywotność akumulatora.

bezprzewodowe ładowanie elektronarzędzi
Autor: BOSCH Komponenty systemu Bosch Wireless Charging: praktyczna ramka do zawieszenia urządzeń, ładowarka GAL 1830 W Professional oraz akumulator GBA 18 V 2,0 Ah MW-B Professional
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej