Bardzo lekka wiertarka elektropneumatyczna

2009-06-02 10:15
Bardzo lekka wiertarka elektropneumatyczna
Autor: Lange Łukaszuk sp.j.

Narzędzie przeznaczone jest m.in do montowania sufitów podwieszanych, okładzin ściennych na betonowych murach oraz ogólnych prac wykończeniowych i korekcyjnych w betonie lub drewnie.

Zastosowany w wiertarce elektropneumatycznej 550 HMSL kompaktowy silnik  MAXX POWER MOTOR, przy niewielkiej masie (1,7 kg) i rozmiarach narzędzia zapewnia maksymalny wydatek jego realnej mocy – 550 W. Silnik skonstruowany jest modułowo, co stanowi ułatwienie i oszczędność czasu przy ewentualnym serwisie.

Mała masa urządzenia sprawdza się przede wszystkim w pracach wymagających wiercenia pod sufitem. Umożliwia to ograniczenie liczby przestojów w pracy, spowodowanych zmęczeniem operatora wynikającym. Dodatkowym zabezpieczeniem przed niepożądanymi przerwami jest zabezpieczenie termiczne (czujnik temperatury), które chroni wiertarkę przed przegrzaniem związanym z długim i intensywnym użytkowaniem. Osłona przekładni jest wykonana ze stali magnezowej, która w porównaniu ze stopem aluminium jest znacznie lżejsza i bardziej wytrzymała na wszelkie urazy mechaniczne z zewnątrz oraz lepiej oddaje ciepło, gwarantując optymalną wydajność i dłuższą żywotność narzędzia.

Za pomocą pokrętła umieszczonego z boku, można wyłączyć udar. Aby między innymi zapobiec zerwaniu gwintu i uszkodzeniu materiału, w którym dokonujemy odwiertu,  zastosowano inteligentny mechanizm maksymalnego momentu obrotowego przy obrotach w prawo i lewo, który umożliwia pracę ze stałą, sterowaną elektronicznie siłą. Poprzez przekręcenie szczotkotrzymacza przy zmianie kierunku obrotów, stale utrzymywany jest maksymalny moment obrotowy.

Czuła i zaawansowana elektronika z funkcją łagodnego startu oraz automatyczne zatrzaskiwanie wierteł w uchwycie SDS-Plus pozwala na utrzymanie wysokich parametrów pracy oraz chroni przed spadkiem precyzji wykonania. Użycie sprzęgła przeciążeniowego czyni pracę bardziej bezpieczną, ponieważ w przypadku ewentualnego zakleszczenia wiertła następuje automatyczne zatrzymanie pracy silnika (ochrona narzędzia przed usterką, a użytkownika przed naruszeniem stawów). 
Wiertarka wyposażona jest w gumowany kabel na zatrzask o dł. 4 m, który zabezpiecza przed ryzykiem odłączenia od zasilania, spowodowanego gwałtownym szarpnięciem. Przewód zasilający pasuje do każdego elektronarzędzia firmy KRESS o masie do 4 kg.
W zestawie dołączona jest dwukomponentowa, miękka rękojeść z ogranicznikiem głębokości wiercenia. Walizka umożliwia szybki i bezpieczny transport narzędzia.

Dane techniczne
 moc [W]   550
 liczba obrotów bez obciążenia [1/min]  0–1450
 liczba obrotów przy obciążeniu [1/min]  900
 liczba udarów bez obciążenia [1/min]  5790
 liczba udarów przy obciążeniu [1/min]  4010
 energia udaru [J]  1,7
 rekomendowana średnica wiercenia z udarem [mm]  4–12
 maks. średnica wiercenia (w betonie/stali/drewnie) [mm]  18/13/25
 średnica kołnierza [mm] 43
 masa [kg[ 1,7
 nr artykułu 04 28 4401

Wyłączny dystrybutor marki Kress na Polskę firma Lange Łukaszuk sp.j., wprowadza program gwarancji zwrotu gotówki w ciągu 14 dni. Każdy użytkownik, który zakupi jedno z elektronarzędzi, ma możliwość wykonania nim dowolnych prac, a jeżeli nie będzie zadowolony z efektów, w ciągu czternastu dni od daty zakupu może zwrócić narzędzie do punktu sprzedaży.

Bardzo lekka wiertarka elektropneumatyczna
Autor: Lange Łukaszuk sp.j.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej