Bardzo lekka wiertarka elektropneumatyczna

2009-06-02 10:15
Bardzo lekka wiertarka elektropneumatyczna
Autor: Lange Łukaszuk sp.j.

Narzędzie przeznaczone jest m.in do montowania sufitów podwieszanych, okładzin ściennych na betonowych murach oraz ogólnych prac wykończeniowych i korekcyjnych w betonie lub drewnie.

Zastosowany w wiertarce elektropneumatycznej 550 HMSL kompaktowy silnik  MAXX POWER MOTOR, przy niewielkiej masie (1,7 kg) i rozmiarach narzędzia zapewnia maksymalny wydatek jego realnej mocy – 550 W. Silnik skonstruowany jest modułowo, co stanowi ułatwienie i oszczędność czasu przy ewentualnym serwisie.

Mała masa urządzenia sprawdza się przede wszystkim w pracach wymagających wiercenia pod sufitem. Umożliwia to ograniczenie liczby przestojów w pracy, spowodowanych zmęczeniem operatora wynikającym. Dodatkowym zabezpieczeniem przed niepożądanymi przerwami jest zabezpieczenie termiczne (czujnik temperatury), które chroni wiertarkę przed przegrzaniem związanym z długim i intensywnym użytkowaniem. Osłona przekładni jest wykonana ze stali magnezowej, która w porównaniu ze stopem aluminium jest znacznie lżejsza i bardziej wytrzymała na wszelkie urazy mechaniczne z zewnątrz oraz lepiej oddaje ciepło, gwarantując optymalną wydajność i dłuższą żywotność narzędzia.

Za pomocą pokrętła umieszczonego z boku, można wyłączyć udar. Aby między innymi zapobiec zerwaniu gwintu i uszkodzeniu materiału, w którym dokonujemy odwiertu,  zastosowano inteligentny mechanizm maksymalnego momentu obrotowego przy obrotach w prawo i lewo, który umożliwia pracę ze stałą, sterowaną elektronicznie siłą. Poprzez przekręcenie szczotkotrzymacza przy zmianie kierunku obrotów, stale utrzymywany jest maksymalny moment obrotowy.

Czuła i zaawansowana elektronika z funkcją łagodnego startu oraz automatyczne zatrzaskiwanie wierteł w uchwycie SDS-Plus pozwala na utrzymanie wysokich parametrów pracy oraz chroni przed spadkiem precyzji wykonania. Użycie sprzęgła przeciążeniowego czyni pracę bardziej bezpieczną, ponieważ w przypadku ewentualnego zakleszczenia wiertła następuje automatyczne zatrzymanie pracy silnika (ochrona narzędzia przed usterką, a użytkownika przed naruszeniem stawów). 
Wiertarka wyposażona jest w gumowany kabel na zatrzask o dł. 4 m, który zabezpiecza przed ryzykiem odłączenia od zasilania, spowodowanego gwałtownym szarpnięciem. Przewód zasilający pasuje do każdego elektronarzędzia firmy KRESS o masie do 4 kg.
W zestawie dołączona jest dwukomponentowa, miękka rękojeść z ogranicznikiem głębokości wiercenia. Walizka umożliwia szybki i bezpieczny transport narzędzia.

Dane techniczne
 moc [W]   550
 liczba obrotów bez obciążenia [1/min]  0–1450
 liczba obrotów przy obciążeniu [1/min]  900
 liczba udarów bez obciążenia [1/min]  5790
 liczba udarów przy obciążeniu [1/min]  4010
 energia udaru [J]  1,7
 rekomendowana średnica wiercenia z udarem [mm]  4–12
 maks. średnica wiercenia (w betonie/stali/drewnie) [mm]  18/13/25
 średnica kołnierza [mm] 43
 masa [kg[ 1,7
 nr artykułu 04 28 4401

Wyłączny dystrybutor marki Kress na Polskę firma Lange Łukaszuk sp.j., wprowadza program gwarancji zwrotu gotówki w ciągu 14 dni. Każdy użytkownik, który zakupi jedno z elektronarzędzi, ma możliwość wykonania nim dowolnych prac, a jeżeli nie będzie zadowolony z efektów, w ciągu czternastu dni od daty zakupu może zwrócić narzędzie do punktu sprzedaży.

Bardzo lekka wiertarka elektropneumatyczna
Autor: Lange Łukaszuk sp.j.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej