Automatyczny laser budowlany BL 200 GC

2007-05-28 18:00

Pryzmat przyrządu zapewnia precyzyjne pomiary. Dokładność pomiarowa wynosi ±0,05 mm na jeden metr. Jasność oznaczeń lasera można dopasować do aktualnych warunków oświetleniowych, wybierając w trybie rotacyjnym jedną z czterech prędkości obrotowych (10, 50, 200 i 600 obrotów na minutę) lub ustawiając w trybie liniowym długość promienia.

Laser budowlany BL 200 GC jest przeznaczony do przenoszenia wysokości, linii poziomych oraz spadków. Jednym z podstawowych działań wykonywanych podczas modernizacji wnętrz jest wyrównywanie powierzchni zarówno w pionie jak i poziomie. Z myślą o tego typu pracach Bosch zaprojektował urządzenie, dzięki któremu można wykonać precyzyjne pomiary. Nowy laser budowlany, ze względu na wbudowany na stałe pryzmat rozszczepiający promień, pracuje w pionie i w poziomie przy maksymalnym dopuszczalnym natężeniu światła, gwarantując dobrą widoczność oznaczeń w porównaniu z innymi urządzeniami tej samej klasy. Pryzmat został zabezpieczony specjalną osłoną. Obudowa urządzenia została odpowiednio zaprojektowana - przyciski sterujące umieszczone są we wnęce. Cechy te zwiększają wytrzymałość i niezawodność lasera.
Pryzmat przyrządu zapewnia precyzyjne pomiary. Dokładność pomiarowa wynosi ±0,05 mm na jeden metr. Jasność oznaczeń lasera można dopasować do aktualnych warunków oświetleniowych, wybierając w trybie rotacyjnym jedną z czterech prędkości obrotowych (10, 50, 200 i 600 obrotów na minutę) lub ustawiając w trybie liniowym długość promienia. Przy pracy z odbiornikiem zwiększa się zasięg działania urządzenia, dzięki czemu bez problemu można wykonywać pomiary na maksymalną odległość 200 metrów. Udogodnieniem jest także duży zasięg działania pilota zdalnego sterowania na podczerwień.
Nowy laser budowlany można stosować jako urządzenie wolno stojące, ze statywem budowlanym lub z uchwytem ściennym. Dzięki funkcji automatycznej niwelacji laser natychmiast po włączeniu rozpoznaje pozycję, w jakiej się znajduje (pion lub poziom) i dokonuje samoczynnej niwelacji do maksymalnie 5 stopni.
Urządzenie jest zabezpieczone przed wnikaniem do wnętrza pyłu i wilgoci i w razie potrzeby można je stosować na otwartych przestrzeniach, również przy dużej wilgotności powietrza.
Panel sterowania ze zrozumiałymi symbolami ułatwia zmianę trybu pracy z punktowego na liniowy lub rotacyjny. Wbudowany akumulator wystarcza na 20 godzin pracy bezprzewodowej.

 

 

Dane techniczne

Maksymalny zasięg pracy z odbiornikiem

200 m

Dokładność niwelacyjna

+/- 0,05 mm/m

Zakres samoczynnej niwelacji

+/- 8% (+/-5o)

Ochrona przed pyłem i wilgocią

IP 66

Wyposażenie standardowe

akumulator, ładowarka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej