Akumulatorowy klucz udarowy

2010-07-28 16:22
Akumulatorowy klucz udarowy
Autor: BOSCH

Przy konstrukcjach stalowych, betonowych oraz przy budowie maszyn potrzebne są klucze udarowe osiągające bardzo wysoki moment obrotowy.

Nowy akumulatorowy klucz udarowy firmy Bosch (model GDS 18 V-LI HT Professional), ma najwyższy moment obrotowy w swojej klasie - 650 Nm. Jest to wystarczająco wysoki parametr, aby poradzić sobie z dużymi średnicami śrub wkręcanych głównie w metalu i betonie. Dzięki metalowej przekładni i obudowie urządzenie jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.
Wkrętarka GDS 18 V-LI HT Professional, jest wyposażona w funkcję płynnej regulacji prędkości pracy zintegrowanej we włączniku, która zapewnia precyzję i prędkość nawet przy najtrudniejszych zadaniach. Poza tym urządzenie ma wbudowaną diodę LED, która oświetla miejsce pracy. Praktycznym rozwiązaniem jest również wskaźnik stanu naładowania akumulatora. Informuje on użytkownika o aktualnie dostępnej rezerwie mocy i pozwala uniknąć niepotrzebnego doładowywania narzędzia.

Klucz udarowy został wyposażony w akumulator litowo-jonowy Premium. Jego długą żywotność zapewnia system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection). Chroni on akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem ogniw. Akumulatory nie wykazują przy tym efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są w pełni gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania. W wyposażeniu seryjnym akumulatorowego klucza obrotowego znajduje się 30 minutowa ładowarka. Dzięki technologii szybkiego ładowania Hyper Charge firmy Bosch akumulatory są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu ładowania.

Dane techniczne
poj. akumulatorowa [Ah] 3,0 
prędkość obrotowa bez obciążenia [obr./min] 0–1900
moment obrotowy [Nm] 650
liczba udarów [min-1] 2100
maks. średnica wkrętu M 20
ciężar [kg] 3,0

Urządzenie będzie dostępne w nowej walizce L-BOXX, z dwoma akumulatorami 3,0 Ah i ładowarką, od sierpnia 2010 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej