Akumulatorowa wkrętarka udarowa GDR 14,4 V

2007-05-28 15:43

Firma Bosch wprowadziła do sprzedaży akumulatorową wkrętarkę udarową przeznaczoną dla profesjonalistów - GDR 14,4 V. Urządzenie może wygenerować moment obrotowy dochodzący do 135 Nm przy napięciu 14,4 V.Narzędzie może być wykorzystywane do takich prac jak np. montowanie kotłów, rusztowań, wentylacji. Jest także przydatne do prac stolarskich.

Wkrętarki udarowe stosowane są często do wkręcania i wykręcania śrub w metal. Optymalny zakres zastosowań nowego urządzenia to śruby o średnicach pomiędzy M8 a M12. Górną granicę stanowią śruby M16. Mechanizm udarowy urządzenia może wytworzyć 3200 uderzeń na minutę, co pozwala na szybkie wkręcanie śrub (o maksymalnej długości 50 mm) w drewno. Śruba o wymiarach 3,5 x 50 mm może być wkręcona w miękkie drewno w ciągu zaledwie dwóch sekund.
Nowa wkrętarka udarowa jest poręczna; wyposażono ją w ergonomiczną, miękką rękojeść. Niewielki ciężar urządzenia (1,85 kg) ułatwia pracę w miejscach, do których dostęp jest trudny, a także w sytuacjach, kiedy wkrętarkę trzeba trzymać nad głową.
Przy wkręcaniu udarowym nie powstaje zjawisko odrzutu, dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na kontuzję nadgarstków. Problemu nie stanowi także praca w ciemności, ponieważ narzędzie zostało wyposażone w diodę z regulacją natężania oświetlenia w zależności od długości końcówki wkręcającej. Praktyczny zaczep do paska przydaje się natomiast podczas pracy na rusztowaniu lub drabinie. Wkrętarka udarowa GDR 14,4 V wyróżnia się nie tylko wydajnością, ale także wytrzymałością; obudowa przekładni jest wykonana z metalu. We wkrętarkach GDR zastosowano nowe akumulatory Heavy Duty. Specjalne elementy chłodzące zapewniają dobrą dystrybucję ciepła wewnątrz akumulatora i chronią ogniwa przed przegrzaniem. Nowe akumulatory wytrzymują ok. 50% więcej cykli ładowania niż akumulatory konwencjonalne. Wydajność pracy zwiększa dołączona do urządzenia ładowarka, która w ciągu 30 minut ładuje akumulator.

Akumulatorowa wkrętarka udarowa GDR 14,4 V
Autor: BOSCH
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej