Akumulatorowa wiertarkowkrętarka kątowa

2008-08-29 17:36

Konstrukcja wiertarkowkrętarki pozwala na używanie jej podczas wiercenia w trudno dostępnych miejscach, gdzie swoboda ruchu jest ograniczona, np. podczas wykańczania wnętrz i montażu

Wiertarkowkrętarka WU181PT marki WORX ułatwia wkręcanie śrub w miejscach trudno dostępnych. Wyposażona jest w akumulator o pojemności 2,2 Ah, wykonany w technologii niklowo-kadmowej, o napięciu znamionowym 12 V. Maksymalny moment dokręcający wynosi 10 Nm. Płynny zakres obrotów 0-800 / min pozwala wiercić w metalu do średnicy 10 mm, a w drewnie do 25 mm. Automatyczna blokada wrzeciona umożliwia obsługę jedną ręką szybkomocującego uchwytu i wymianę narzędzi (wierteł, bitów). Pole robocze urządzenia oświetlane jest za pomocą lampki LED, co zapewnia wyraźne widzenie przy słabym świetle otoczenia. Urządzenie ma dwa gniazda na bity oraz pole magnetyczne do przytrzymywania wkrętów. Uchwyt pokryty jest w 100% gumą, co zapewnia ewne trzymanie narzędzia i podwyższa komfort pracy.

W komplecie z wiertarkowkrętarką są dwa akumulatory i "szybka inteligentna" ładowarka. Producent nazwał tak ładowarkę ze względu na jej funkcję ochrony akumulatora, czyli zastosowanie elektronicznego układu dostosowującego napięcie podczas ładowania akumulatora (niklowo-kadmowego o napięciu znamionowym od 12-24 V). Dzięki temu wydłuża się żywotność akumulatora nawet o kilkaset procesów ładowania. Dodatkowym zabezpieczeniem jest czujnik temperatury akumulatora, który nie pozwoli na rozpoczęcie procesu ładowania zbyt ciepłego lub zbyt zimnego akumulatora.

Wiertarkowkrętarka kątowa umieszczona jest w walizce.

 

parametry techniczne
napięcie [V] 12
rodzaj akumulatora  Ni-Cd
pojemność akumulatora [Ah] 2,2
maks. moment skrętu przy wkręcaniu [Nm] 10
prędkość obrotowa [1/min] 0-800
masa [kg]
lewe i prawe obroty  tak 
regulacja obrotów tak
maks. średnica wiercenia (w metalu/drewnie) [mm] 10/25

 

Dystrybutorem urządzenia jest firma Proma Polska.

lipiec 2008 r.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej