Ładowarka, radio i rozdzielacz prądu

2007-05-28 16:28

Jest to urządzenie wielofunkcyjne; w czasie pracy można nie tylko posłuchać muzyki, ale także naładować wszystkie akumulatory do elektronarzędzi o napięciu od 12 do 24 V. Ładowarka może służyć również jako rozdzielacz prądu, ponieważ została wyposażona w dodatkowy wtyk do podłączenia urządzeń 12-woltowych.

W kwietniu firma Bosch wprowadziła do sprzedaży nową ładowarkę - GML 24 V. Jest to urządzenie wielofunkcyjne; w czasie pracy można nie tylko posłuchać muzyki, ale także naładować wszystkie akumulatory do elektronarzędzi o napięciu od 12 do 24 V. Ładowarka może służyć również jako rozdzielacz prądu, ponieważ została wyposażona w dodatkowy wtyk do podłączenia urządzeń 12-woltowych.

 

 

Ważną cechą ładowarki z radiem jest wytrzymałość. Urządzenie przymocowano stabilnymi uchwytami do aluminiowego stelażu. Dzięki amortyzacji jest ono w stanie przetrwać bez uszkodzenia upadek z wysokości dwóch metrów. Stalowe kratki chronią głośniki, a gumowe przyciski oraz pokrętła zabezpieczają ładowarkę przed pyłem.
Częścią ładowarki jest radio stereofoniczne AM/FM z funkcją elektronicznego wyszukiwania i zapisywania 20 stacji radiowych. Korektor, dwa duże głośniki o średnicy 12,5 cm i dwa głośniki wysokotonowe oraz możliwość dodatkowego podłączenia wzmacniacza basowego gwarantują odpowiednie brzmienie. Dodatkowe wyposażenie (wejścia dla urządzeń zewnętrznych) pozwala na podłączenie odtwarzacza CD lub MP3. Jeżeli w pobliżu nie ma dostępu do gniazda sieciowego, źródłem zasilania dla radia jest akumulator 24 V o pojemności 2 Ah, dzięki któremu radio może pracować do 8 godzin przy ustawieniu średniej głośności dźwięku.
Z tyłu ładowarki (za przesłoną z tworzywa sztucznego) znajduje się wbudowana stacja ładująca dla wszystkich typów akumulatorów Bosch ("L" lub "O"). Ładowarka ładuje akumulatory NiCd oraz NiMH w ciągu 1-2 godzin, w zależności od rodzaju akumulatora.
Duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny z przodu urządzenia wskazuje wybraną częstotliwość radiową, stan naładowania akumulatora w ładowarce oraz godzinę. Dzięki podświetleniu wyświetlacz LCD jest dobrze widoczny w ciemnościach. W przypadku eksploatacji sieciowej urządzenie wyposażone w dwa gniazda wtykowe 230 V, zabezpieczone przed bryzgającą wodą wykorzystywane jest jako rozgałęziacz. Do zabezpieczonego gniazda wtykowego 12 V można podłączyć np. ładowarkę do telefonu komórkowego lub odtwarzacz CD z wtykiem pasującym do gniazda zapalniczki samochodowej. Przewód sieciowy o długości 3 metrów mieści się w magazynku (z tyłu ładowarki).
Wielofunkcyjne urządzenie ma kształt sześcianu, którego długość krawędzi wynosi 36 cm, waga - 8,5 kg. Wbudowany uchwyt transportowy umożliwia wygodne przenoszenie ładowarki.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej