40 procent drgań mniej

2008-11-18 12:35
40 procent drgań mniej
Autor: brak danych

Szybkie tempo pracy młota zapewnia energia pojedynczego udaru dochodząca do 13 J oraz wydajny silnik o mocy 1150 W. Drgania przenoszone na ramię i dłoń użytkownika są skutecznie tłumione przez system "Vibration Control".

Najważniejsze atuty młota udarowego GSH 5 CE Professional firmy Bosch to duża wydajność i 40% drgań mniej. Dzięki temu urządzenie umożliwia dłuższy dozwolony czas pracy z nim, zgodnie z obowiązującą Dyrektywą Unijną 2002/44/EC.
Po raz pierwszy, w młocie udarowym klasy 5 kg zastosowano podwójny system tłumienia drgań - w pneumatycznym mechanizmie udarowym i na rękojeści głównej. GSH 5 CE charakteryzuje długi czas eksploatacji, który zawdzięcza solidnej konstrukcji.

Urządzenie zostało wyposażone w funkcje ułatwiające pracę. Na przykład 12-zakresowy system Vario-Lock przydaje się podczas dłutowania w miejscach trudno dostępnych oraz przy pracach wymagających trzymania urządzenia w górze. Natomiast system "Constant Electronic" utrzymuje liczbę udarów na stałym poziomie, niezależnie od obciążenia (liczbę udarów ustawia się pokrętłem). W przypadku przerwy w zasilaniu młot automatycznie powraca do maksymalnej liczby udarów. Wskaźnik serwisowy sygnalizuje konieczność wymiany szczotek węglowych. Wskaźnik stand-by świeci się na zielono, kiedy urządzenie jest podłączone do prądu. W przypadku pracy ciągłej można skorzystać z blokady włącznika. Ruchoma końcówka kabla zapewnia dużą swobodę poruszania się z urządzeniem i zapobiega skręceniu oraz zerwaniu przewodu zasilającego.

Dane techniczne

moc nominalna [W] 1150
energia pojedynczego udaru [J] 2-13
liczba udarów [1/min] 1300-2900
uchwyt narzędziowy SDS max
masa [kg] 5,8
drgania [m/s2] 8 (zmierzone trójosiowo zgodnie z normą EN 60745)

 

listopad 2008 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej