Silikatowy bloczek połówkowy SILIKAT 1/2NP18

2016-08-18 10:39
połówkowy bloczek silikatowy
Autor: Grupa SILIKATY Połówkowy SILIKAT 1/2NP18 - narożnik budynku

Grupa SILIKATY wprowadziła do oferty nowy bloczek silikatowy, połówkowy SILIKAT 1/2NP18. Gotowy bloczek połówkowy ułatwia i przyspiesza prace budowlane.

Dzięki połówkowym bloczkom silikatowym SILIKAT 1/2NP18 ogranicza się nie tylko straty materiałowe w postaci niemożliwych do wykorzystania docięć, ale także oszczędza się czas na docinaniu całych bloczków. Połówkowe bloczki silikatowe o wymiarach 90x180x220 mm dają możliwość precyzyjnego wykonania przewiązań murarskich w narożnikach budynku, a także połączenia ściany zewnętrznej z wewnętrzną. Znormalizowana wytrzymałość na ściskanie bloczków SILIKAT 1/2NP18 to 20 N/mm², co plasuje je w czołówce wyrobów budowlanych i daje pewność trwałości wykonanej konstrukcji. W przypadku narożników oraz łączeń ścian, istotna jest także mrozoodporność, jaką cechują się silikatowe elementy połówkowe. W tych miejscach może bowiem dochodzić do okresowego gromadzenia się wilgoci i przemarzania. Silikaty to materiał budowlany, który można stosować w środowisku mokrym z występującym mrozem.

Bloczki silikatowe połówkowe mogą być murowane zarówno motodą tradycyjną, jak i cienkospoinową. Zastosowanie bloczku silikatowego SILIKAT 1/2NP18 jako uzupełnienia podstawowych elementów silikatowych eliminuje również ryzyko błędów wykonawczych oraz zwiększa pewność, że każde przewiązanie murarskie będzie wykonane prawidłowo. Ma to znaczący wpływ nie tylko na solidność ścian, ale także na ich właściwości izolacyjne, zarówno akustyczne, jak i cieplne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej