Energooszczędny pustak ceramiczny z wełną mineralną i elewacja z klinkieru

2013-02-27 12:58

Ściana z pustaków ceramicznych wypełnionych wełną mineralną i elewacja z klinkieru to sposób na energooszczędny dom. Zdrowy mikroklimat, niskie rachunki za ogrzewanie oraz szybka i łatwa budowa to cechy dla których warto w takie rozwiązanie zainwestować.

pustak ceramiczny z wełną mineralną

i

Autor: Archiwum serwisu Pustak ceramiczny z wełną mineralną jest zarówno elementem konstrukcyjnym, jak i izolacyjny

Ściany energooszczędne można uzyskać dzięki różnym rozwiązaniom. Może to być jak najcieplejsza warstwa konstrukcyjna, zminimalizowanie możliwości wystąpienia mostków termicznych, dodanie jak najgrubszej warstwy ocieplenia czy wzniesienie termoizolacyjnej elewacji z „ciężkich” materiałów.

Połączenie innowacyjnych pustaków ceramicznych wypełnionych wełną mineralną oraz elewacji z cegieł klinkierowych gwarantuje doskonały wynik we wszystkich warstwach ściany i, co za tym idzie, bardzo niski współczynnik przenikania ciepła (U) całej przegrody.

Pustak ceramiczny z wełną mineralną

Pustak ceramiczny z wełną mineralną to innowacyjny produkt, który dołączył niedawno do oferty pustaków Thermoziegel marki Röben. Powstał poprzez wypełnienie szlifowanego pustaka ceramicznego wkładem z wełny mineralnej. Jest to więc zarówno element konstrukcyjny, jak i izolacyjny. Dzięki temu ściana nie wymaga dodatkowego ocieplania. Zamknięcie tych dwóch funkcji w jednym produkcie gwarantuje szybkość i łatwość montażu – pustaki ceramiczne z wełną mineralną muruje się w taki sposób, jak klasyczne bloczki szlifowane, wykorzystując zaprawę klejową. Inwestorzy oszczędzają więc czas i pieniądze, które w innych przypadkach poświęca się na montaż izolacji. Ponadto, bloczki Thermoziegel ze zintegrowanym ociepleniem można z łatwością przycinać i dopasowywać do zaprojektowanych kształtów ściany, gdyż wypełnienie z wełny mineralnej zostało tak osadzone w pustaku, że nie ulega zniekształceniom. Takie rozwiązanie jest również bardzo bezpieczne, ponieważ pustaki z wełną mineralną Thermoziegel TV Plan marki Röben są niepalne (klasa A1).

pustak ceramiczny z wełną mineralną

i

Autor: Archiwum serwisu Pustaki z wełną mineralną są dostępne w trzech typach – Thermoziegel TV 7-Plan, TV 8-Plan i TV 9-Plan. Nazwy odpowiadają współczynnikom przewodzenia ciepła (λ), jakimi charakteryzują się bloczki – odpowiednio 0,07, 0,08 i 0,09 W/mk

Właściwa termoizolacja to energooszczędny dom

Pustaki ze zintegrowaną izolacją cieplną są dostępne w trzech typach – Thermoziegel TV 7-Plan, TV 8-Plan i TV 9-Plan. Nazwy odpowiadają współczynnikom przewodzenia ciepła (λ), jakimi charakteryzują się bloczki – odpowiednio 0,07, 0,08 i 0,09 W/mk. Wykorzystując materiał o tak niskim współczynniku λ można osiągnąć niezwykle korzystny wynik całego muru.

Przykładowo, wartość współczynnika przenikania ciepła (U) dla ściany zbudowanej w następujący sposób: zewnętrzny tynk lekki 20 mm (0,25 W/mK) – pustak Thermoziegel TV 7-Plan o szerokości (grubości muru) 365 mm (0,07 W/mK) – wewnętrzny tynk gipsowy lub cementowy 15 mm (0,51 W/mK) wynosi 0,18 W/m²K. Ponadto, wełna mineralna wypełniająca szczelnie przestrzenie w pustaku powoduje uszczelnienie tzw. kominów powietrznych, co dodatkowo minimalizuje niepożądaną utratę ciepła.

Dzięki nowym bloczkom marki Röben można więc uzyskać termoizolacyjną ścianę, odpowiadającą najwyższym standardom energooszczędności.

Elewacja z klinkieru wieńczy dzieło

Wykończenie elewacji klinkierem pozwoli zachować wysoką termoizolacyjność muru, ponieważ materiał ten ma korzystne współczynniki przewodzenia ciepła (np. dla cegły marki Röben o formacie NF, λ = 0,37 W/mK). Co więcej, cegła charakteryzuje się dużą akumulacyjnością cieplną, co oznacza, że gromadzi ciepło i długo je utrzymuje.

Inwestycja w klinkier opłaca się też w długofalowej perspektywie z kilku innych powodów: po pierwsze, elewacja z klinkieru oznacza prestiż, podnosi wartość materialną całego budynku, co okaże się szczególnie istotne jeśli kiedyś zechcemy go sprzedać.

Po drugie, jest to materiał długowieczny - trwałość wykonanej z niego elewacji ocenia się na ponad 100 lat. Fachowo wykonana fasada nie będzie w tym czasie wymagać praktycznie żadnych renowacji.

Po trzecie, elewacja z klinkieru to wyjątkowa estetyka. Do wyboru jest nie tylko wiele kolorów oraz struktur lica, ale także różne formaty, rodzaje wiązania i kolory spoiny.

Po czwarte, klinkier jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, w tym przede wszystkim mrozu i innych warunków atmosferycznych.

Po piąte, elewacja z klinkieru nie blaknie i nie wnika w nią trwale brud ani kurz, dzięki czemu inwestorzy nie ponoszą wydatków eksploatacyjnych.

Po szóste, klinkier to w pełni ekologiczny budulec, wypalany z naturalnych surowców, który zapewnia mieszkańcom zdrowy mikroklimat i bezpieczeństwo.

pustak ceramiczny z welna

i

Autor: Archiwum serwisu Pustaki ceramiczne z wełną można łatwo przycinać bez obaw o deformację wypełnienia