Bloczek fundamentowy SILIKAT F25

2014-06-11 11:04
bloczki silikatowe
Autor: Grupa SILIKATY Bloczki silikatowe F25

Grupa SILIKATY opracowała nowszą wersję bloczka fundamentowego. Bloczek silikatowy SILIKAT F25 jest mocniejszy, a jednocześnie lżejszy. Bloczek silikatowy ma fabrycznie wydrążony charakterystyczny układ otworów, które dają możliwość murowania solidnych ścian fundamentowych.

Najnowszy bloczek fundamentowy SILIKAT F25 przeznaczony jest do wznoszenia ścian stanowiących podstawę całego budynku. Nowa wersja bloczka o zmienionym układzie drążeń jest wyjątkowo odporna, o czym świadczy znormalizowana wytrzymałość na ściskanie na poziomie 20/25 N/mm². Ciężar bloczka o wymiarach 500 x 250 x 140 mm wynosi 27 lub 29 kg (w zależności od zakładu produkcyjnego), jednak dzięki specjalnie wyprofilowanym drążeniom prace budowlane prowadzi się szybko i wygodnie.

Bloczek silikatowy jest odpowiednio wyważony, co zapewnia łatwiejsze ustawienie go w murze. Naturalne surowce użyte do produkcji bloczków silikatowych warunkują właściwości silikatów, takie jak niepalność, co potwierdza Euroklasa reakcji na ogień A1 oraz klasa odporności ogniowej 240 REI. Z kolei w warunkach niskich temperatur i zawilgocenia, bloczek silikatowy F25 spełnia normę PN-EN 1996-1-1, co sprawia, że może on być stosowany w trudnych warunkach, zachowując swoje właściwości. 

Bloczek fundamentowy
SILIKAT F25 wyróżnia klasa odchyłek wymiarowych T2, dając wysoki stopień spójności wznoszonych przegród. Współczynnik przewodzenia ciepła bloczka wynosi 0,81 W/mK, zapewniając fundamentom wysoką akumulację cieplną i bezwładność termiczną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej