System świetlny Olimp

2007-05-31 14:21

W skład systemu wchodzą oprawy oświetlenia ogólnego HERMES (moduł w wersji natynkowej i wiszącej), kinkiet oprawa stojąca LUNA, oprawy biurkowe i naświetlacze.

Firma Aga Light na Targach "Light&Building" we Frankfurcie nad Menem zaprezentowała nowy typ oświetlenia Olimp.
W skład systemu wchodzą oprawy oświetlenia ogólnego
HERMES (moduł w wersji natynkowej i wiszącej), kinkiet oprawa stojąca LUNA, oprawy biurkowe i naświetlacze.
System wykonany jest z ciągnionych profili aluminiowych, co zapewnia lekkość konstrukcji oraz możliwość tworzenia różnych opraw.
System może służyć m.in. do oświetlenia:
. pomieszczeń reprezentacyjnych,
. pracowni projektowych,
. pomieszczeń z komputerami,
. pomieszczeń biurowych,
. sal konferencyjnych,
. recepcji
. ciągów komunikacyjnych
Możliwość szerokiego zastosowania nowych opraw osiągnięto przy użyciu różnych źródeł światła:
. świetlówek liniowych T5
. świetlówek liniowych T2
. lamp halogenowych
. diod luminescencyjnych

OLIMP l HERMES - oprawy oświetleniowe wykonane z profilu aluminiowego wyposażone w reflektory paraboliczne z materiału MIRO do świetlówek T5. Oprawy dostępne w wersji jedno- i dwu-świetlówkowej instalowane na stropie lub na zwieszakach o bezpośredniej lub pośrednio-bezpośredniej emisji światła. Oprawy systemu są przystosowane do łączenia w system za pomocą specjalnie opracowanych łączników. One to zapewniają dużą swobodę w rozmieszczeniu elementów systemu, a tym samym dużą funkcjonalność.
Oprawa systemu jest wyposażona w rastry paraboliczne wykonane z blachy MIRO:
PPAR i PPAR Mat - rastr wykonany z blachy aluminiowej wybłyszczanej, spełniający wymagania optyczne opisane w normach EN12464 Cat 2 i DIN 5035 do oświetlenia miejsc pracy z komputerami. Oprawy tego systemu charakteryzują się wysoką sprawnością (około 80%) dla rastra polerowanego i wersji zwieszakowej. Stateczniki elektroniczne w standardzie zapewniają przedłużenie żywotności świetlówek oraz wyeliminowanie efektu stroboskopowego.

OLIMP 2 SOL - oprawy oświetleniowe wykonane z profilu aluminiowego wyposażone w panel polaryzujący światło dla świetlówek T5. Oprawy dostępne w wersji jedno- i dwu-świetlówkowej instalowane na stropie lub na zwieszakach. Oprawy w wersji nastropowej o rozsyle bezpośrednim, natomiast montowane na zwieszakach o rozsyle bezpośrednim lub pośrednio-bezpośrednim.
Oprawa systemu jest wyposażona w panel polaryzujący światło (PPS). System ten ma na celu w jak najwierniejszy sposób odwzorować światło dzienne na stanowisku pracy, zapewniając tym samym najlepsze warunki widzenia. Poprzez zastosowanie tego systemu można wyeliminować kilka podstawowych dolegliwości, jakie występują podczas pracy przy sztucznym oświetleniu. System ma na celu redukcję bólu głowy, stresu i zmęczenia wzroku doświadczanych w pracy - poprzez zastosowanie najnowszych technologii wytwarzania światła, które wygląda i jest odbierane przez człowieka tak jak naturalne światło dzienne.
Nowe rozwiązanie oparte jest na zastosowaniu panelu polaryzującego, rozpraszającego wiązkę światła w pełnym spektrum kolorów, w identyczny sposób jak czyni to atmosfera ziemska ze światłem słonecznym. System Światło Dzienne jako system oświetlenia, charakteryzuje się cichą pracą, bez efektu olśnienia i tętnienia światła.

OLIMP 3 HERA - oprawy oświetleniowe wykonane z profilu aluminiowego wyposażone w reflektory paraboliczne z materiału MIRO do świetlówek T5. Oprawy dostępne w wersji jedno- i dwu-świetlówkowej instalowane na stropie lub na zwieszakach. Oprawy w wersji nastropowej o rozsyle bezpośrednim, natomiast montowane na zwieszakach o bezpośredniej lub pośrednim-bezpośredniej emisji światła.
PPAR i PPAR Mat - raster wykonany z blachy aluminiowej wybłyszczanej, spełniający wymagania optyczne opisane w normach EN12464 Cat 2 i DIN 5035 do oświetlenia miejsc pracy z komputerami. Oprawy tego systemu charakteryzują się wysoką sprawnością opraw (około 80%) dla rastra polerowanego i wersji zwieszakowej. Stateczniki elektroniczne w standardzie zapewniają przedłużenie żywotności świetlówek oraz wyeliminowanie efektu stroboskopowego. Oprawa systemu jest wyposażona w odbłyśnik kulisty wykonany z pleksiglasu. Oprawa jest tak skonstruowana, aby dawać miękkie światło zapewniające dużą równomierność oświetlenia. W oprawie zastosowano stateczniki elektroniczne w standardzie zapewniające przedłużenie żywotności świetlówek oraz wyeliminowanie efektu stroboskopowego.

OLIMP 4 LUNA - oprawy oświetleniowe wykonane z profilu aluminiowego wyposażone w panel polaryzujący światło, płytę PLX i PRM do świetlówek T5. Oprawy dostępne w wersji jedno- i dwu-świetlówkowej montowane na ścianach w formie kinkietów lub jako oprawy wolnostojące. Oprawy te są przeznaczone do oświetlenia pomieszczeń reprezentacyjnych typu sale konferencyjne, recepcje, gabinety dyrektorów, itp. Oprawa systemu może być wyposażona w panel polaryzujący światło (PPS) przesłonę PLX lub PRM. Warto zwrócić uwagę na oprawy ozdobne wykonane w Systemie Światło Dzienne. System ma na celu redukcję bólu głowy, stresu i zmęczenia wzroku doświadczanych w pracy biurowej. W oprawie zastosowano rozwiązania identyczne jak w oprawie SOL.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej