Oprawy zewnętrze STEINEL z czujnikiem ruchu (iHF)

2016-04-18 14:25
lampa zewnętrzna STEINEL L820 LED iHF Up-/Downlight z numerem domu
Autor: STEINEL Oprawa oświetleniowa STEINEL L820 LED iHF Up-/Downlight z numerem domu

Firma STEINEL wprowadziła nową serię zewnętrznych, aluminiowuych opraw oświetleniowych z wysokiej częstotliwości czujnikami ruchu iHF (radarowymi). Lampy LED L800/L810/L820 wykorzystują najnowszą technologię sensoryczną, a czujniki ruchu są niewidoczne.

Zastosowany w zewnętrznych lampach LED niewidoczny czujnik ruchu i zmierzchu iHF wykrywa każdy ruch w obszarze 5 m pod kątem 160°, bez względu na kierunek w jakim porusza się obiekt i niezależnie od pogody w zakresie temperatur od -20°C do +50ºC. Zasięg można regulować płynnie, dostosowując do potrzeb. Trwałość diod LED zastosowanych w lampach szacowana jest na  50 000 godzin. Ciekawą funkcjonalnością jest opcja łagodnego włączania światła (SoftStart), opcja światła stałego 4 godziny oraz światło podstawowe 10%. Zintegrowany czujnik zmierzchowy pozwala na załączenie oświetlenia tylko po zmierzchu. Połączenie sensora ruchu z czujnikiem zmierzchowym oraz zastosowanie źródeł LED to najbardziej efektywna energetycznie kombinacja. Kolekcję opraw oświetleniowych tworzą:

  • STEINEL L800 iHF Downlight - świecące w dół diody LED o mocy 10 W (440 lm) generują przyjemne, białe światło.
  • STEINEL L810 LED iHF Uplight/Downlight - oprawa kieruje strumień światła jednocześnie w górę i w dół, zapewnia ciekawy efekt świetlny. Oprawa ma moc 12,5 W i daje strumień światła na poziomie 612 lumenów.
  • STEINEL L820 LED iHF Up-/Downlight z numerem domu - reflektor typu up-/downlight o mocy 12,5 W (612 lm) zapewnia efektowne oświetlenie elewacji budynku. W zestawie znajduje się zestaw cyfr i liter samoprzylepnych.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej