Lampy LED imitujące płomień świecy

2013-11-21 13:03
Lampa LED
Autor: Verbatim

Na rynku debiutuje technologia LED Natural Vision VxRGB™, dostępna w lampach świecowych (Classic B) i zamiennikach MR16. Nowoczesne lampy wykorzystujące tę technologię emitują ciepłe, nastrojowe światło przypominające płomień świecy. Nowe oświetlenie LED to produkt firmy Verbatim.

Nowoczesne lampy True Candlelight LED, wykorzystują technologię opracowaną przez Mitsubishi Chemical Corporation, macierzystą firmę spółki Verbatim. Dzięki niej lampy LED dają ciepłe światło o temperaturze barwowej 1900 K, a ich widmo światła oraz jasność zbliżone jest do płomienia świecy. Efekt płomienia świecy nie jest możliwy do uzyskania w tradycyjnych lampach LED czy żarówkach.

Lampa świecowa LED 2,5W VxRGB wyposażona jest w trzonek E14. Rodzina VxRGB Natural Vision obejmuje też lampę 6,5W MR16 Natural Vision LED o jasności 170 lumenów, współczynniku oddawania barw (CRI) o wartości 97 oraz skorelowanej temperaturze barwowej (CCT) wynoszącej 2950 K. Lampa MR16 LED z wiązką o kącie 25° wyróżnia się unikatową mieszanką fosforów, co daje wysoki współczynnik CRI ze zrównoważonym spektrum. Lampa LED zapewnia ciepłe, przyjemne w odbiorze światło, a dzięki optyce o szlifie brylantowym jest ono równomierne i nie oślepia.
Najnowsze ledy przeznaczone jest do stosowania zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i sklepach, galeriach oraz muzeach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej