Księżycowe światło, czyli nowy sposób aranżacji

2009-02-20 11:31

Pływające, stojące, wiszące. Kule i półkule świetlne to efekt zagospodarowania barwą światła otaczającej nas przestrzeni.

Oprawy Moonlight wykonane są z polietylenu, dzięki temu są mocne i trwałe. Wytrzymałość opraw na uderzenie wynosi 1700 kg/cm2. Są również odporne na działanie niskich i wysokich temperatur (od -40 do +50oC). Szczelność (IP 65) zapewnia, że wilgoć, kurz, piasek itp. nie wpłyną ujemnie na skuteczność działania opraw. Dodatkową ich zaletą jest odporność na działanie promieni UV.

Rodzaje powierzchni

I. Standard (biała)
Oprawa, która ma powierzchnię standardową podczas dnia jest koloru białego, natomiast opatentowany przez Moonlight system stosowania różnobarwnych filtrów, pozwala na łatwą zmianę koloru emitowanego światła dając możliwości tworzenia różnorodnych aranżacji przestrzeni nocą.

Oprawa standardowa biała
Autor: Moonlight Polska

II. Stone Look (efekt kamienia)
W ciągu dnia są trudne do odrożnienia od naturalnego kamienia, nocą promieniują intensywną barwą.

Stone Look
Autor: Moonlight Polska

III. NeverDark (nigdy nie gaśnie)
Ich budowa i materiał, z jakiego są wykonane powodują, że są one widoczne nawet w ekstremalnej sytuacji wyznaczając np. bezpieczną drogę ewakuacji.

NeverDark
Autor: Moonlight Polska

IV. Daylight Color (w dzień kolorowa)
Wszystkie oprawy z serii Daylight Color są dostępne w 49 stałych kolorach i 49 odcieniach Stone Look. Kolory można dobierać dostosowując je do barw otoczenia, w jakim będą zastosowane. Na życzenie klientów istnieje możliwość dostawy opraw Daylight Color z efektem Stone Look (efekt kamienia).

Daylight Color
Autor: Moonlight Polska

System filtrów
Do wszystkich opraw są dostępne filtry o różnych barwach pozwalające na równomierną emisję światła według potrzeb i upodobań.

System filtrów
Autor: Moonlight Polska
Beznarzędziowa wymiana filtra koloru
Autor: Moonlight Polska

Dodatkowe możliwości opraw
Wszystkie oprawy można wyposażyć w sensor bezprzewodowy, który umożliwia łatwe i wygodne sterowanie za pomocą pilota drogą radiową. Mogą być również wyposażone w kapturek (kosz odblaskowy) dostępny w kolorach według palety  RAL.

Dostępne rozmiary (w mm)
Autor: Moonlight Polska
Oprawy Moonlight
Autor: Moonlight Polska

Sposoby instalacji

Oprawy Moonlight - w przekroju
Autor: Moonlight Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej