Czas na świetlówki

2009-09-09 11:30

Nowa kolekcja lamp wykorzystująca świetlówki T8 to odpowiedź na potrzeby tych wszystkich, którzy cenią sobie rozwiązania praktyczne, ekologiczne i energooszczędne.

W lampach świetlówkowych firmy TECHNOLUX wykorzystano świetlówki T8 18W, które są pięciokrotnie wydajniejsze niż zwykłe żarówki (świetlówka o mocy 18 Watów odpowiada zwykłej żarówce o mocy ok. 100 Watów) i mają ośmiokrotnie dłuższy czas życia. Wykazują również mniejszą zależność strumienia świetlnego od napięcia zasilającego. 

Jest to rozwiązanie tanie i komfortowe. Łatwo można je dostosować do potrzeb i upodobań domowników. Dostępne są świetlówki o różnej barwie światła, która wyrażona jest tzw. temperaturą barwową, opisaną w stopniach Kelwina, od 2700 K (światło ciepło-białe) aż do 6400 K (tzw. day light, czyli światło dzienne, niebieskie). Liczba uzyskiwanych odcieni światła jest ogromna i zależy od producenta świetlówek. Do zastosowań domowych zaleca się jednak stosowanie barw ciepłych, tj. o temperaturze barwowej od 2700 do 3200 K.

W nowej kolekcji lamp znajdują się szklane konstrukcje, które mogą rzucać światło z dowolnie wybranej wysokości. Ozdobiono je dekoracjami w różnym stylu dostosowanymi do wystroju wnętrz mieszkalnych i biurowych, na przykład: orientalnymi (Tokyo 12, Orient 12), greckimi (Hermes 12), kwiatowymi (Rose 12), romantycznymi (Contrastampo) czy z nutką tropików (Zebra 12 i Bambus 12). Lampa Cracks 12 w stylu unisex, zaskakuje kruchością wzoru pękającej pustynnej ziemi, a – Aqua12 to lampa zdobiona drobinkami wody. Jest to możliwe dzięki imitującemu wodne krople żelowi, który po utwardzeniu w wysokiej temperaturze przybiera postać wodnych dekoracji.
Dla tych, którzy wolą praktyczne oświetlenie pozbawione dekoracji przeznaczone są modele Lux Mat12 i Classic12.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej