Automatyczne oświetlenie nocne Primera Line 9 LED

2010-12-15 10:31
Automatyczne światło nocne Primera Line 9 LED
Autor: Brennenstuhl Automatyczne światło nocne Primera Line 9 LED

Brennenstuhl Primera Line 9 LED rozproszy zimowe ciemności.

Automatyczne światło nocne Primera Line 9 LED niemieckiej firmy Brennenstuhl wwyposażono w detektor ruchu oraz dziewięć żarówek LED, które emitują łagodny blask. Urządzenie wykrywa ruch w promieniu 5 metrów. Światło zapala się od razu, gdy ktoś znajdzie się w zasięgu urządzenia. Automatycznie gaśnie po upływie 1 minuty od chwili, w której użytkownik zniknął z jego zasięgu. W ten sposób nie tylko pomaga "nocnemu markowi", ale przy okazji nie przeszkadza we śnie innym użytkownikom sypialni. 

Produkt niemieckiej marki może okazać się przydatny także dla osób, które z obawy przed ciemnością decydują się na spanie przy świetle. Najnowsze badania neurobiologów z Uniwersytetu Stanowego Ohio (z listopada 2010 roku) wykazały bowiem, że spanie w innym niż zupełnie zaciemniony pokój może prowadzić do depresji. Światło zakłóca wydzielanie melatoniny, a więc hormonu regulującego pracę nadrzędnego zegara biologicznego i odpowiadającego za rytm okołodobowy. Jeśli więc korzystamy z oświetlenia nocą, powinno być jak najbardziej łagodne.

Urządzenie Primera Line 9 LED działa nie tylko w trybie pracy automatycznej, ale także ciągłej. Użytkownik może decydować czy strumień światła pada w górę czy w dół. Nowy produkt ledowy charakteryzuje się niewielkim zużyciem prądu przy ekstremalnej długotrwałości diod świecących. Zapewniają one użytkownikowi około 10 lat pracy ciągłej. Aby skorzystać z urządzenia, wystarczy wetknąć je w dowolnie wybrane ścienne gniazdko elektryczne.

Dystrybutorem produktu na polskim rynku jest Hama Polska. Sugerowana cena detaliczna światła nocnego wynosi 74,90 zł. Model Primera Line 9 LED objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej