Trójwarstwowa membrana wysokoparoprzepuszczalna

2009-03-13 12:52

WKT-POLSKA wprowadziła na rynek nowy produkt – trójwarstwową membranę wysokoparoprzepuszczalną, należącą do linii produktów sygnowanych marką SUPEROX.

Membrana dachowa SUPEROX jest produktem trójwarstwowym o wysokiej paroprzepuszczalności,  przeznaczonym do stosowania na poddaszach użytkowych bezpośrednio na izolację termiczną. Zastosowanie membrany wysokoparoprzepuszczalnej gwarantuje wentylację dachu, szczelność pokrycia oraz zabezpieczenie termoizolacji wykonanej z wełny mineralnej. Produkt układany jest bezpośrednio na krokwie pod różnerodzaje pokrycia – blachodachówkę, dachówkę ceramiczną i cementową.
Tak zamontowana membrana zapobiega wewnętrznemu skraplaniu pary wodnej na ocieplonym poddaszu, odprowadzając wilgoć na zewnątrz. Materiał nie może być stosowany na pełnym deskowaniu.

Budowlane membrany wysokoparoprzepuszczalne

Charakteryzują się one dużą zdolnością przepuszczania pary wodnej. W ciągu 24 godzin przepuszczają ponad 1000 g pary wodnej przez powierzchnię 1 m2 (paroprzepuszczalność to wyrażona w gramach ilość pary wodnej, którą materiał przepuszcza przez powierzchnię 1 m2 w czasie 24 godzin w określonych warunkach).
Stosuje się je jako membrany wstępnego krycia na dachach spadzistych. Wysoka paroprzepuszczalność zapewnia sprawne usuwanie pary wodnej z przegrody budowlanej, dzięki czemu unika się zjawiska kondensacji wilgoci i zamakania materiału termoizolacyjnego, przy jednoczesnym unikaniu strat ciepła, które mogłyby być spowodowane przewiewaniem termoizolacji. Jednocześnie membrany te są wodoszczelne więc chronią konstrukcję przed wodą z zewnątrz.

Dane techniczne membrany SUPEROX
 numer katalogowy  0201044
 wodoszczelność  klasa W1
 grubość warstwy powietrza równoważna dyfuzji pary wodnej Sd [m]  0,02 (+0,03/-0,01)
 masa powierzchniowa [g/m2]  100 (+2/-5)
 materiał  kompozyt z polipropylenu
 wymiary (szer./dł.) [m]  1,5/50
 powierzchnia materiału w rolce [m2]  75
 klasyfikacja ogniowa  E (z ograniczeniem, badanie wykonano przy wykorzystaniu podkładu z drewna lub wełny skalnej)
 maks. siła rozciągająca w MD [N/50 mm]  180 (±50)
 maks. siła rozciągająca w CD [N/50 mm]  125 (±35)
 wydłużenie w MD [%]  50–120
 wydłużenie w CD [%]  35–140
 wytrzymałość na rozdzieranie w MD [N]  125 (±40)
 wytrzymałość na rozdzieranie w CD [N]  170 (±50)
 dokładność wymiarowa [%]  <2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej