Płaskie dachy: profesjonalne akcesoria do płaskich dachów. Nowe wpusty dachowe do odwodnienia dachów

2012-09-05 14:28
wpust dachowy do dachów płaskich niewentylowanych
Autor: Klöber-HPI Polska sp. z o.o. Dwuczęściowy wpust dachowy Flavent®plus pionowy do dachu płaskiego niewentylowanego

Na rynku pojawiły się nowe wpusty dachowe przeznaczone do odwodnienia dachów płaskich. Firma Klöber poszerzyła swoją ofertę o system odwodnień dachów płaskich hal magazynowych, centrów handlowych, obiektów przemysłowych.

Istotną zaletą nowych wpustów dachowych Flavent®plus do dachów płaskich jest ich dokładne dopasowanie do wszystkich wentylowanych i niewentylowanych konstrukcji dachów płaskich oraz montowanych na nich membran dachowych. Nowy wpust dachowy jest dostępny zarówno z kołnierzem z twardego PVC o szerokości 12 cm, jak i prefabrykowanymi kołnierzami, odpowiednio dopasowanymi do najpopularniejszych obecnie na rynku membran bitumicznych i syntetycznych używanych do izolacji dachów płaskich, czyli z termoplastycznego olefinu (TPO), kauczuku syntetycznego (EPDM), a także powłoki z asfaltu z dodatkiem etyleno-kopolimeru (ECB) czy powłok z termoplastycznych mieszanek polimerowych (EVA). Zapewnia to trwałość zamontowanych wpustów dachowych.

Zastosowane we wpustach dachowych samouszczelniające pierścienie przyłączeniowe ułatwiają montaż i zwiększają pewność odwodnienia dachów. Trwałe połączenie kołnierza z dachem płaskim zapewnia szczelność wpustu dachowego, gwarantując tym samym, że nie utworzy on mostka cieplnego, czyli miejsca w izolacji termicznej dachu, przez które nadmiernie uciekałoby ciepło.

Izolowane korpusy wpustów dachowych przeznaczone do odwodnień dachów płaskich są wykonane ze specjalnego twardego PVC, zapewniającego odporność na zmiany czynników atmosferycznych, głównie spadków i wzrostów temperatury, promieniowania UV, a także chemicznego składu wody deszczowej. Oferowane wpusty mają odprowadzenie pionowe i kątowe. Średnica przyłączeń: 125 mm z możliwością powiększenia do średnicy rury spustowej 150 mm lub redukcji do średnicy 100 i 70 mm. Wszystkie produkty Flavent®plus powiększone lub zredukowane za pomocą dodatkowych adapterów spełniają wymagania normy DIN 1986-100 dotyczącej odwodnienia budynków i gruntów.

Wpusty dachowe do odprowadzania wody z dachów płaskich oferowane są również w wersji ogrzewanej. Podgrzewany wpust dachowy jest sterowany termostatem. Zapobiega to zlodowaceniu wody przepływającej przez wpust dachowy wtedy, gdy na zewnątrz panuje ujemna temperatura. Podgrzewany wpust pozostanie drożny, ponieważ wokół niego utworzy się wolna przestrzeń, umożliwiająca odprowadzanie wody z roztapiającego się śniegu zalegającego na dachu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej